Фокін розповів подробиці плану створення вільної економічної зони на Донбасі

Йде розробка положення про застосування суперфіцій на даних територіях, що передбачає надання юридичного права, під юрисдикцією потужних провідних держав світу, віддавати землю інвесторам

Вітольд Фокін
tk.media

Перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вітольд Фокін розповів про подробиці плану створення вільної економічної зони на Донбасі. Про це йшлося в інтерв’ю Фокіна “Українському радіо”.

Новини за темою: В Україні заговорили про можливе створення вільної економічної зони на Донбасі: Розповідаємо, що це таке

“Програма, над якою я працюю зараз з автором ідеї, полягає в тому, щоб користуватися способом суперфіцій, надавати юридичне право під юрисдикцією потужних провідних держав світу віддавати землю. Тобто уряд не випускає контролю за використанням цієї землі, земля не втрачає своєї державності, але віддається в руки людині, яка навіть має право передавати цю землю у спадок”, – зазначив Фокін.

На його думку, такий механізм розпорядження землею на Донбасі гарантує безпеку інвестиціям. В іншому випадку жоден інвестор у світі не побажає вкладати гроші в зруйнований дотла регіон, оскільки для цього немає мотивації.

Варто уточнити, що суперфіцій – одне з обмежених речових прав користування чужим нерухомим майном, включаючи право забудови, яке може встановлюватися на певний або невизначений термін. Суперфіцій можна передавати у спадок, обтяжувати заставою, відчужувати на користь третіх осіб.

Нагадаємо, на початку серпня ідею про надання Донбасу статусу вільної економічної зони висловив глава делегації України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук. Хоча тоді не повідомлялося, що під цим мається на увазі.

Джерело