Фокін вважає, що миру на Донбасі можна досягти до кінця року, а вибори призначити на весну

Перший заступник глави української делегації в ТКГ вважає неприйнятною відмову влади від проведення виборів у тих районах Донбасу, які перебувають під контролем держави

Вітольд Фокін
tk.media

Перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вітольд Фокін вважає, що миру на Донбасі можна досягти до кінця поточного року, а вибори призначити на весну. Про це йшлося в інтерв’ю Фокіна “Українському радіо“.

Я переконаний, що за наявності політичної волі, за наявності закону про заборону пропаганди війни, мир на Донбасі може бути встановлений задовго до кінця поточного року. Я не бачу безвихідних пропозицій або положення. Це придумується спеціально, щоб зірвати процесс”, – зазначив Фокін.

При цьому він вважає неприйнятною відмову влади від проведення виборів у тих районах Донбасу, які знаходяться під контролем української держави. Адже при цьому можливості використовувати конституційне право позбавлені по півмільйона громадян.

“На мій погляд, Верховна Рада могла б досягти своєї мети дуже легко, якби просто написала в постанові, що 25 жовтня проводяться вибори по всіх областях і районах, а в окремих підконтрольних районах Донбасу провести вибори умовно 25 березня. Відпали б усі спроби виявити претензії до України. Наші цього не зробили, просто викинули їх. У кращому випадку сказали, що зробимо це навесні”, – дорікнув Фокін.

При цьому він повністю згоден з тим, що перш ніж проводити вибори, потрібно забезпечити безпеку на Донбасі. Яким шляхом – вирішувати керівництву країни. Як один із засобів, перший заступник голови української делегації в ТКГ пропонує використовувати мандат Ради Безпеки ООН і створити на цих територіях тимчасовий міжнародний уряд.

Нагадаємо, Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня. Місцеві вибори не можна провести в ОРДЛО, але в цьому році Центральна виборча комісія оголосила про нові обмеження в Донецькій і Луганській областях, зокрема у тих населених пунктах, що підконтрольні українському уряду. Так, ЦВК визначила список територіальних громад на Донбасі, де неможливо провести місцеві вибори. У Луганській області таких – 8, у Донецькій – 10.

 

Джерело