Фото дня: металевий космічний жук-златка

Національне управління США з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) пропонує поглянути на чудовий космічний об’єкт — дуже молоду планетарну туманність з позначенням NGC 7027.

Названа структура розташовується на відстані приблизно 3000 світлових років від нас у сузір’ї Лебедя. Вік туманності складає всього 600 років, що дуже мало в космічних масштабах.

Зовні NGC 7027 дещо нагадує панцир жуків-златок з металевим забарвленням. Розмір освіти становить приблизно 0,1 × 0,2 світлових року, тоді як зазвичай подібні структури мають у поперечнику не менше 1 світлового року.

Знімок переданий на Землю з борту космічного телескопа «Хаббл» (NASA/ESA Hubble Space Telescope). Ця обсерваторія почала вести спостереження NGC 7027 ще в 1998 році. Порівнюючи старі та нові зображення, вчені можуть отримати додаткову інформацію про еволюції подібних структур.

Додамо, що планетарна туманність NGC 7027 була відкрита французьким астрономом Жаном Марі Едуаром Стефаном ще в 1878 році. Об’єкти даного типу складаються з іонізованого газової оболонки та центральної зірки, білого карлика.