Огляд фонду: шоу Apple TV+ Азімова доставляє серце, важка наукова фантастика

Під час перегляду нового фонду серіалу Apple TV+ мені завжди спадало на думку пам’ять героя Романа (Мартіна Старра) з Party Down, який твердо заявив усім, хто хотів би почути, що він письменник важкої науково-фантастичної фантастики. це фігня! ‘ Це тому, що якби Роман не був вигаданим кейтерінгом, він би зараз був над місяцем, тому що відверта розкішна адаптація роману Ісаака Азімова, якого давно не можна адаптувати, це, по суті, мрія для його та його колег, шанувальників важкої фантастики. Розроблений Девідом С. Гойєром та Джошем Фрідманом, Фонд наповнений величезними ідеями, почерпнутими від одного з найбільших умів жанру – але хороша новина полягає в тому, що не тільки Роман та його близькі будуть задоволені, як і серія вдається поєднати залучення персонажів та сюжетів, які надто актуальні для сучасних глядачів.

Прем’єра у п’ятницю, 24 вересня, перший сезон серіалу розпочинається відносно просто: молода жінка на ім’я alал (Лу Ллобелл) покидає рідний рідний світ, щоб подорожувати до галактичного центру, вигравши математичний конкурс, який дає їй можливість працювати з відомим вченим Харі Селдоном (Джаред Харріс). Однак, коли вона приїжджає, їй повідомляють, що її майбутнє не передбачає мирного академічного життя, тому що дослідження Селдона «психоісторії» передбачило, що Галактична Імперія ось-ось розвалиться, а знання людства вистоять, вживати крайніх заходів повинні бути прийняті. Такі заяви зробили Селдона політичним ворогом правлячого органу, тріадою клонів, відомим як Брат Світанок (Кассіан Білтон), Брат Дей (Лі Пейс) та Брат Сутінок (Терренс Манн), що походять від першого імператора, Клеона Першого. Бо, зрештою, нікому, хто керує нацією, не подобається, коли йому говорять, що вона на межі своєї неминучої загибелі.

Наведений вище опис сюжету є хорошим місцем для початку, але знайте, що він майже не охоплює пілота. З першої декларації Селдона відбуваються величезні зміни, які неочікувано перекидають цих персонажів по галактиці, особливо, коли народжуються нові покоління та продовжується занепад Імперії у руйнування.

Готуючись до перегляду серіалу, я прочитав перший з романів Азімова, багато в чому, щоб зрозуміти, чому він так довго вважався непристосованим. Хоча на це питання є багато відповідей, для мене виділилося те, що було просто важко спілкуватися з будь-яким із персонажів, оскільки вони не тільки були відносно недорозвиненими, але й природа історії означала, що до того часу, коли потенційно з’явився переконливий герой, історія просунулася ще на 30 років, щоб зосередитися на новому періоді часу та новій групі людей, які намагаються впоратися з розпадом імперії.

Як серію, Фонд знаходить інтригуючі способи вирішення цього питання, гарантуючи, що навіть через десятиліття основний ансамбль все ще може залишатися присутнім, будь то через клонування, кріосон або, ну, якимись іншими засобами, які я не зіпсую. Хоча це не зірковий акторський склад, у цій групі акторів все ще є вражаючий ефект-в той час як Пейс і Гарріс-ключові фігури драми, справжніми головними героями шоу стали Гаал та Сальвор Хардін (Лія Харві), молода жінка, що живе на планеті Термінас через десятиліття після первинної декларації Селдона, чиї пошуки розуміння свого місця у Всесвіті є частиною несподіваного повороту в плані Селдона.

Важко передати словами, наскільки добре виглядає це шоу, завдяки команді режисерів у складі Руперта Сандерса, Алекса Грейвса, Дженніфер Пханг та Роксани Доусон, неймовірного детального дизайну та найкращих художників візуальних ефектів, які можна купити за гроші. (Не кажучи вже про космічні битви!) Це дороге шоу, і ви бачите на екрані кожен долар – від хитромудро оформлених зарубіжних міст до захоплюючих дух міжгалактичних краєвидів. З усіх телевізорів, які я дивився за останні кілька років, це перше за довгий час, яке змусило мене прагнути побачити його на найбільшому екрані – зробіть собі послугу і не дивіться Foundation на своєму телефоні. Якщо якесь шоу заслужило кінопрем’єру, це саме це.

Маючи стільки великих ідей і складних сюжетів, Фонд часом відчуває себе трохи заплутаним, тому що недоліком наявності кількох одночасно розповсюджуваних розповідей, деякі з яких відбуваються в абсолютно різних періодах часу, є те, що незмінно один виявляється цікавішим, ніж інший час від часу, аж до того моменту, коли іноді може бути неприємно, щоб серіал проходив туди-сюди між усім, що відбувається. Але це, зрештою, служить компліментом цілому серіалу; що наскільки масштабний, але глядач все ще потрапляє в окремі персонажі, бажаючи знати їхню долю.

Але, мабуть, найкращий аспект Foundation, крім усіх грошей, витрачених на декорації та ефекти, – це кількість людства, якій дозволено процвітати на екрані. Ці персонажі хибні, зосереджені на власних цілях, і тому відчувають себе живими; це шоу, де люди лаються і займаються сексом, а що ще важливіше-піклуються один про одного, створюючи саме таку емоційну взаємодію, яку інші, більш холодні науково-фантастичні проєкти можуть досягнути з трудом. Але це важливо для того, щоб вистава працювала – коли насувається катастрофа, зрештою, ми не думаємо про пам’ятники, які можуть розвалитися. Ми думаємо про тих, кого любимо.

Прем’єра перших двох епізодів Foundation відбудеться в п’ятницю, 24 вересня, на Apple TV+. Нові серії будуть виходити щотижня.