ФРС намагатиметься заспокоїти ринки в середу, готуючи інвесторів до припинення купівлі облігацій

Після потрясінь на ринку в понеділок, завдання Федеральної резервної системи буде звучати заспокійливо, одночасно визнаючи, що вона готується зробити свій перший серйозний крок від легкої політики, яку вона запровадила для боротьби з пандемією.

ФРС оприлюднить політичну заяву разом із прогнозами економічних та процентних ставок, які вона оприлюднює щоквартально наприкінці свого дводенного засідання в середу вдень. Очікується, що голова ФРС Джером Пауелл повідомить ЗМІ о 14:30. ET. Очікується, що центральний банк повідомляє, що готується оголосити, що почне повертати свої щомісячні закупівлі Казначейства та цінних паперів, що забезпечуються іпотекою, у розмірі 120 мільярдів доларів США.

«Я думаю, вони збираються заявити, що вони обговорювали звуження. Я не думаю, що вони будуть надавати будь-які деталі. Я думаю, що вони нададуть основу, де вони зможуть почати це робити в листопаді або грудні ‘, – сказав Рік Рідер, головний інвестиційний директор BlackRock з глобального фіксованого доходу.

Засідання ФРС розпочалося у вівторок, після бурхливого дня на світових ринках через побоювання, що великий китайський забудовник нерухомості ‘Евергранде’ може впасти та поширити інфекцію за межами китайських кордонів. У понеділок у S&P 500 був найгірший день з травня. Акції дещо стабілізувалися у вівторок, оскільки інвестори зверталися до уряду Китаю, щоб стримати ситуацію.

‘Чи впливають цінові дії на ринках або в Китаї за останні кілька днів на їх мислення? Я припускаю, що це ввійде в дискусію, але я все ще думаю, що вони опиняться в тому самому місці, де ми збиралися опинитися ‘, – сказав Рідер.

Він очікує, що ФРС скоротить закупівлі в розмірі 10 мільярдів доларів казначейства та 5 мільярдів доларів іпотечних цінних паперів на місяць, як тільки він почне скорочуватися.

Що може зрушити ринки

‘Загалом, скорочення, ймовірно, не є подією, що рухається на ринку’, сказала Анвіті Бахугуна, керівник стратегії розвитку багато активів Columbia Threadneedle. Вона зазначила, що в середу основна увага буде зосереджена на прогнозах та ‘точковій схемі’ ФРС – діаграмі, яку вона використовує для представлення анонімних прогнозів процентних ставок чиновників центрального банку.

Хоча відхід ФРС від купівлі активів може добре транслюватися, стратеги кажуть, що його прогноз процентних ставок може стати кардинальною картою для ринків. З цим тісно пов’язані очікування ФРС щодо інфляції. У червні він прогнозував 3,4% індексу інфляції видатків на особисте споживання цього року, а потім впав до 2,1% у 2022 році.

Також у червневому прогнозі представники ФРС націлили перші два збільшення на цільову ставку надходження коштів у 2023 році, але існує ризик, що може змінитися. Двоє чиновників очікували першого зростання у 2022 році, і багато фахівців на ринку роблять ставку на його зростання до кінця наступного року.

‘Якщо ми побачимо, як два-три учасники передумають, це може бути яструбиним сюрпризом. Немає жодного шансу, що [посадові особи ФРС] знімуть крапки, тому існує ризик того, що у 2022 і 2023 роках з’явиться більше крапок, і ринок почне думати, що цикл підвищення курсу почнеться наступного року ‘, – сказав Бахугуна, зазначивши, що це було б ‘яструбиним’ повідомленням, яке було б негативним для акцій, і це могло призвести до підвищення процентних ставок на короткому кінці кривої казначейства.

У червні додавання крапок до прогнозу на 2022 рік стало несподіванкою і передбачає, що деякі члени ФРС розглядають зростання інфляції як щось більше, ніж просто тимчасове явище, сказала вона. Існує ризик, який може повторитися, якщо більше представників ФРС вважатимуть, що інфляція буде більш стійкою.

Пауелл неодноразово підкреслював, що вважає стрибок інфляції тимчасовим, але деякі чиновники ФРС відкинули цю ідею.

Інфляція індексу споживчих цін за останні три місяці перевищила 5%, хоча в серпні темпи дещо остигли.

Рідер не очікує, що ФРС змінить прогноз процентних ставок на 2022 рік, хоча він вперше оприлюднить свій прогноз на 2024 рік. За його словами, ці довгострокові прогнози часто змінюються.

‘Я все ще думаю, що вони можуть звузитися і залишити вікно – це можливість для них переїхати та почати підвищувати ставки у 2022 році’, – сказав Рідер. ‘Я думаю, що вони відрізнять скорочення від ставок, але це дасть їм можливість вибору фактично до 2022 року, припускаючи, що зайнятість продовжуватиме покращуватися. … Але я не думаю, що вони якимось чином, формою чи формою передають, що це їхній базовий випадок, будь-яким розтягуванням ».

Відмінити підвищення курсів

Рідер сказав, що ФРС зробить скорочення звуження більш недолугим, підкресливши, що завершення програми купівлі облігацій не означає, що наближається підвищення ставки. Але ринок облігацій все ще буде зосереджений на прогнозах підвищення ставок та інфляції.

‘Пауелл, ймовірно, зробить усе можливе, щоб відрізнити та розв’язати асоціацію скорочення та підвищення курсів’, – сказав глава американської стратегії стратегії коротких ставок Марк Кабана.

‘Ми вважаємо, що вони збираються внести деякі скромні корективи у свої загальні економічні та інфляційні прогнози’, – сказав Кабана. ‘Тому ми думаємо, що вони збираються позначити зростання цього року, враховуючи деяку м’якість останніх даних. Вони збираються підвищити інфляцію, враховуючи деяке зміцнення, яке ми бачимо. Справжній акцент буде зроблений на крапках. Ми очікуємо, що у 2022 році все ще не буде зростання, але вони додадуть 2024 рік. Ми очікуємо, що це покаже ще три походи у 2024 році. ‘

Рідер був прихильником ФРС, спрямованої на зменшення її легкої політики. Він сказав, що політика ФРС та економіка більше не працюють так, як раніше.

‘Я думаю, що тут є щось критичне’, – сказав він. ‘Для нашого покоління ми звикли, коли дані пом’якшуються, монетарна політика зазвичай була рушієм модуляції … але м’якість даних надходить виключно з боку пропозиції, на яку не впливає грошово-кредитна політика’.

Попит високий, але проблеми з ланцюжком постачання та дефіцит призвели до уповільнення економіки. Стимулюючи економіку легкою політикою, ФРС додає цієї динаміки.

Професіонали на ринку також очікують, що Пауелла запитають про останні звіти про те, що чиновники ФРС володіють і торгуються цінними паперами. Поглиблений погляд CNBC на фінансові розкриття інформації чиновників виявив трьох, які торік володіли активами того ж типу, який купувала сама ФРС, включаючи Пауелла, який утримував муніципальні облігації. Президент ФРС Бостона Ерік Розенгрен інвестував у REIT, а президент ФРС Далласу Роб Каплан володів корпоративними облігаціями. Торги, здається, відповідають правилам ФРС, і ФРС проводить перевірку.