Ігровий робочий стіл проти ігрового ноутбука: який з них підходить саме вам?

Немає жодного сумніву, що ви зіпсовані вибором, коли справа доходить до ігрового обладнання для ПК, що робить більш прийнятним рішення щодо того, що вимагає ваша установка, а не доступна потужність, коли ви вирішуєте між виділеним ігровим настільним ПК або ігровим ноутбуком. Більшість вирішальних питань, які ви повинні задати собі, не змінилися за ці роки, але які у вас є варіанти; сьогодні є набагато більше ігрових ноутбуків різних типів, ніж будь-коли, що трохи ускладнює рішення, якщо ви опинитесь посередині. Нижче ми порівняли ігрові настільні комп’ютери та ігрові ноутбуки: Ось що слід враховувати при покупці будь-якого з них, і які варіанти можуть бути найкращими для вашого випадку використання та бюджету.

Порівнюючи ігрові ноутбуки та настільні комп’ютери, слід враховувати три основні фактори: загальну продуктивність, портативність та ціну. Тут ви знайдете найбільші відмінності, часто з поступками в одній, що значно впливає на дві інші. Здебільшого настільні ігрові ПК є більш потужними та дешевими, ніж ноутбуки з ідентичною настройкою, при цьому портативність враховує значні розбіжності. Це не означає, що рішення є настільки чітким, і ви побачите, як багато ігрових ноутбуків найвищого рівня забезпечують одні з найкращих ігрових характеристик, одночасно являючи собою зіркові робочі станції, які можна вставити в рюкзак, не зламавши назад.

Портативність

Razer Blade 15
Razer Blade 15

Це найпростіший фактор, який допоможе вам визначитися між робочим столом та ноутбуком: чи потрібно його носити з собою? Звичайно, є способи зробити настільні ПК неймовірно маленькими, особливо з огляду на популярність останнім часом шасі mini-ITX та бутік мікробілдів. Попри це, носити з собою комп’ютер mini-ITX все ще набагато важче, ніж просто кинути ігровий ноутбук у рюкзак, навіть якщо дивишся на найкрупніші з них.

Краще те, що більшість ігрових ноутбуків насправді стали набагато легше і тонше. Вам потрібно лише подивитися на такі варіанти, як Razer’s Blade Advanced 15 або Blade 17 Pro, щоб отримати досвід, подібний до MacBook, з необробленою продуктивністю, необхідною для запуску деяких останніх назв AAA. Це робить його ідеальним варіантом, якщо вам абсолютно потрібні такі ігрові можливості з перевагами того, що ви зможете легко взяти його в літак або в далеку подорож. А ще краще, якщо ви плануєте грати за кількома різними столами, що може позбавити вас від необхідності використання декількох робочих столів на кожній станції.

Виконання

Maingear Vybe
Maingear Vybe

За останні роки ігрові ноутбуки пройшли значний шлях у плані скорочення розриву в продуктивності між собою та ігровими настільними комп’ютерами. Не помиляйтеся, ігровий ноутбук все одно не перевершить аналогічно налаштований робочий стіл, але кількість наявних зараз опцій, включаючи деякі ноутбуки, що пропонують апаратне забезпечення настільного класу, набагато краще. Це настільки схоже, що Nvidia назвала свої мобільні графічні процесори такими ж номерами моделей, як і їхній асортимент на настільних комп’ютерах, що було навіть окремо не лише п’ять років тому.

Однак з цим виникає певна сумна плутанина. Особливо у Nvidia, номери моделей часто вводять в оману, коли мобільні RTX 3080 і настільні RTX 3080 сильно різняться між собою з точки зору продуктивності. Що ще гірше, той факт, що Nvidia не забезпечує забезпечення живлення своїх графічних процесорів у ноутбуках, тобто виробники можуть використовувати, наприклад, один і той же мобільний RTX 3080, але забезпечувати різні рівні продуктивності залежно від потужності, яку вони надають чіпу. Nvidia змусила виробників ноутбуків розкривати цю інформацію зараз у специфікаціях, але це все ще так бур’яниста, що для більшості дуже легко припустити, що будь-який ноутбук з певним графічним процесором працює на певному рівні.

Наразі AMD не страждає від цієї ж проблеми зі своїми останніми мобільними графічними процесорами, але розрив у продуктивності між ними та графічними процесорами для настільних ПК залишається. Це просто неминучий факт залучення потужного обладнання в мобільне шасі-охолодження та подача електроенергії ніколи не збігатимуться з налаштуваннями настільних ПК, а отже, швидше за все, продуктивність буде дещо відставати. Однак, існують деякі способи пом’якшення цих проблем, багато з яких зводяться до вибраної вами роздільної здатності дисплея ноутбука та частоти кадрів. Наприклад, вам не потрібна панель 4K на 15-дюймовому ноутбуці і змушувати ваше обладнання намагатися керувати автомобілем, що вас тільки розчарує.

Ви також можете інвестувати у зовнішні корпуси графічних процесорів, які забезпечують більшу графічну потужність через порти Thunderbolt на ігрових ноутбуках на базі Intel. Крім того, що ви не обмежуєтесь ноутбуками Intel, які не є найкращим результатом з поточними пропозиціями AMD, ви також повинні інвестувати в додатковий графічний процесор і корпус для настільних комп’ютерів для продуктивності, яка в кінцевому підсумку порушується пропускною здатністю Thunderbolt. Це означає, що ви платите більше за меншу продуктивність, ніж якби ця картка була на спеціальному робочому столі, а це означає, що ви повинні виправдати це серйозні вимоги до портативності.

Вартість

Безсумнівно, що потужне ігрове обладнання коштує дорого, особливо в ті часи, коли нестача мікропроцесора призводить до попиту, який значно випереджає пропозицію. Настільні графічні процесори не продаються за рекомендовані цінові пропозиції, що змушує все більше людей шукати більш дорогі попередньо вбудовані варіанти (наприклад, таких від таких компаній, як Maingear, NZXT, Corsair, Origin тощо), просто щоб отримати потрібне обладнання. Це робить питання про ціну між ігровим настільним ПК та ігровим ноутбуком одним із відповіддю, яка постійно змінюється, але є одна незмінна константа: ігрові ноутбуки завжди будуть дорожчими для погіршення продуктивності, особливо якщо ви створюєте власний робочий стіл.

Це не повинно дивувати ігрові ноутбуки це щось більше, ніж просто ігрові показники, які вони забезпечують. Ви отримуєте повний пакет, який вимагає більш компактних, дорожчих компонентів, за якими лежать великі витрати на дослідження та розробки. Тож, якщо ви плануєте користуватися ігровим ноутбуком, вам доведеться визнати, що ви платите більше за продуктивність, яку можна було б набагато дешевше настільному комп’ютерові. Це, так би мовити, ціна переносимості. З усім тим, ігрові ноутбуки також є універсальним рішенням, тоді як при покупці робочого столу часто потрібно купувати окремий монітор, клавіатуру та мишу.

Можливість оновлення

Це не означає, що ігрові настільні комп’ютери дешеві, але вони пропонують один аспект, який також трохи складніше знайти у багатьох ігрових ноутбуках: оновлення. Коли компонент на настільних комп’ютерах починає перетворюватися на вузьке місце продуктивності або просто перестає працювати, відносно просто замінити його без необхідності замінювати все інше всередині.

Це не стосується ігрових ноутбуків, особливо тонших, де всі компоненти припаяні до материнської плати. Багато навіть не дозволяють вам додавати більше модулів оперативної пам’яті або додаткових твердотілових накопичувачів після того, як ви зробили покупку. Це не означає, що всі такі. Деякі ігрові ноутбуки, такі як Lenovo Legion 5i, дозволяють встановити додаткову оперативну пам’ять або повністю замінити її, тоді як Alienware Area-51M надає вам кілька слотів M.2 для додаткового місця на SSD.

На що слід звернути увагу?

Враховуючи все це, вам може бути цікаво, на які основні функції слід звернути увагу як на ігровому настільному комп’ютері, так і на ноутбуці у 2021 році. Це може бути досить широка тема, яка вимагає власного посібника. більше не скупиться. Якщо ви купуєте нову систему або створюєте її з чистого аркуша, ось деякі прапорці, які ви повинні дійсно відзначити:

Ігровий робочий стіл

 • Принаймні 16 ГБ оперативної пам’яті DDR4, в ідеалі 3200 МГц або вище
 • Порівняно сучасний процесор з хорошою одноядерною продуктивністю для ігор. Це може бути будь-що-будь Ryzen 3000 AMD (починаючи з Ryzen 3600) або серії 5000 (починаючи з Ryzen 5600X) або настільних чіпів 10-го та 11-го поколінь Intel (в ідеалі чотирьохядерного Core i5 і вище).
 • Материнська плата, яка може підтримувати ваш вибір процесора, в ідеалі з радіаторами для VRM на платі. Материнські плати мають завищені ціни, тому не витрачайте тут свій бюджет.
 • Вибір відеокарт повністю залежить від вашої очікуваної продуктивності та від того, в які ігри ви граєте, але ми не пропонуємо нічого старішого за серію GTX 10 від Nvidia. В ідеалі вам знадобиться щось із серій RTX 20 або 30 або деякі з останніх графічних процесорів RDNA 2 від AMD, такі як RX 6600 XT або RX 6700 XT для кращих точок входу.
 • Вам слід триматися подалі від графічного процесора з менше 6 ГБ VRAM, якщо ви очікуєте в найближчому майбутньому грати сучасні назви.
 • Джерело живлення з рейтингом 80 Plus Gold для надійності та ефективності та принаймні 500 Вт або вище залежно від вибору компонентів.
 • Гарно провітрюване шасі з простою конструкцією. Такі бренди, як Corsair, Fractal Design, Lian Li, Phanteks та Cooler Master – чудовий вибір тут з різноманітними варіантами за різними цінами. Спершу зосередьтесь на продуктивності, RGB – на останньому, якщо ви хочете отримати найкращий результат.

Ігровий ноутбук

 • Принаймні 16 ГБ оперативної пам’яті, як і настільні системи
 • Сучасний процесор з чипів Intel 11-го покоління чи AMD Ryzen 4000 або 5000 Mobile.
 • Спеціальний графічний процесор з останньої лінії RTX від Nvidia, включаючи серії RTX 20 або 30.
 • Важливо також переконатися, що ваш графічний процесор забезпечений достатньою потужністю. Більш потужні версії Max-P, ймовірно, будуть поставлятися з блоком живлення 280 Вт або більше, тоді як менш потужні версії Max-Q, як правило, поставляються з блоками живлення 230 Вт.
 • Хоча це спокусливо, бажано триматися подалі від ігрових ноутбуків 4K, оскільки це зайве навантаження на ваше обладнання та акумулятор. Дисплеї з вищою частотою оновлення та параметри 1440p є кращим вибором.
 • Переконайтеся, що ноутбук збалансований між тонким дизайном та ефективним охолодженням, щоб запобігти терморегуляції вашого обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *