Газзбути Фірташа монополізували ринок, АМКУ необхідно провести розслідування, – нардеп

Структури Фірташа монополізували ринок газу, наживалися на споживачах і створювали перешкоди для переходу до інших постачальників, тому буде складено звернення до АМКУ. Про це йдеться в заяві на сайті партії “Голос”.

“За оцінками Міненерго, газзбути Фірташа витягли з кишень українців 6 млрд грн додатково, виставляючи ціни на 40% вище ринкових. Народний депутат “Голосу” Інна Совсун подала звернення в Антимонопольний комітет про концентрацію облгазів і газзбутов без відповідного дозволу регулятора. “Голос” буде розбиратися, як АМКУ допустив концентрацію в одних руках 70% роздрібного ринку при межі монополізації в 35%”, – зазначено в заяві партії “Голос”.

 

У заяві сказано, що влада повинна захищати українських споживачів від зловживань монополістів, а компанії Фірташа мають відповісти за надприбутки.

Інна Совсун, заступник голови партії “Голос”, зазначила, що приватні газзбути Фірташа отримали 6 млрд гривень надприбутків, підвищивши восени ціну. Такі компанії контролюють 70% ринку – по суті є монополістами, хоча намагаються довести свою “незалежність”.

“Як захистити людей від олігарха? Контроль над приватними посередниками з боку регуляторів – ось варіант, який має обрати країна з ринковою економікою, яка хоче захистити нас з вами – звичайних споживачів”, – зазначила Інна Совсун.

Інна Совсун подала звернення в Антимонопольний комітет про концентрацію облгазів і газзбутів без відповідного дозволу і “Голос” планує розібратися, як АМКУ допустив концентрацію в одних руках 70% роздрібного ринку.

“Чекаємо рішення, часу у нас всіх мало. У травні постачальники повинні будуть оголосити єдину річну ціну, яка повинна захищати споживачів від сезонних стрибків на ринку газу. Якою буде ця ціна газу – справедливою або завищеною, як торік? Залежить і від регулятора також. Ключова роль в цьому – у НКРЕКП і АМКУ”, – зазначила Інна Совсун.

Джерело