Голос за лавку: Як перед виборами почали облаштовувати місто

Голос за лавку: Як перед виборами почали облаштовувати місто


112.ua

Новини за темою

Жителі регіонів часто жартують про те, що люблять вибори, адже лише перед виборами на місцях щось роблять: будують дороги, дитячі та спортивні майданчики, роблять освітлення тощо. Але ця схема працює не лише на місцях, а й у столиці, особливо якщо брати до уваги віддалені від центру і навіть від метро райони.

Я живу на Воскресенці три роки. Район як район, нічого особливого, але й нічого прямо-таки страшного. Неподалік від мого будинку розташовано сквер, де гуляють більшістю пенсіонери, собачники та батьки з дітьми, ще трохи далі — озеро. Там у будь-яку пору року купа відпочивальників. І за ці три роки, що я тут живу, для облаштування району не робилося взагалі нічого. 

Але тільки-но місцеві вибори постукали у двері, весь район заполонила спецтехніка, робочі й ведуться ну дуже активні роботи з благоустрою. Звісно, що біля кожного об’єкта висить табличка, за підтримки чи ініціативи якого депутата чи кандидата в депутати це відбувається.


112.ua

Парк “Аврора”, розташований одразу за ТЦ “Квадрат”, не реконструювали щонайменше три роки. Але останні тижні він виглядає як суміш дитячого і будівельного майданчиків. 


112.ua


112.ua


112.ua

Дитячого, бо місць, де можна гуляти з дитиною, поруч просто більше немає. А будівельного, бо його досить різко почали приводити до ладу.


112.ua


112.ua

І перше, що кидається в очі, — це майже відсутність лавок для сидіння. Ще якихось декілька тижнів тому їх не було взагалі. Їх демонтували, щоб… поставити назад. Саме так. Єдине, що змінилося, – місце під ними заасфальтували. А лавки лишили ті самі старі. Але, як можна судити із заасфальтованих прямокутників, тут таки збираються ще поставити кількадесят нових, причому так щільно, що людям, які на них сидітимуть, навряд чи вдасться витримувати рекомендовану дистанцію в півтора метра.


112.ua


112.ua


112.ua


112.ua


112.ua

Ще в парку побудували спортивний майданчик. Ну, тобто поставити турники і навіть не до кінця зняли з них поліетилен. Крім того, як показує випробування дощовою погодою, асфальт там покладено нерівно і води стоїть просто-таки під самими турниками.


112.ua


112.ua


112.ua

Вишенькою на торті в парку будують, судячи з усього, фонтан. Роки й роки до цього там була просто невеличка площа, де колом стояли лавки, а в центрі – досить убога клумба. Роки й роки до виборів до неї не було нікому діла, а тепер цілий фонтан будують.


112.ua

У цьому парку нині можна без декорацій знімати фільм про Другу світову. І тут виникає цілком закономірне питання: чому цього не можна було зробити, нехай і не в попередні роки, але хоча би коли було посилено карантин і відвідування парків було в принципі заборонено

Далі маємо велике озеро Райдужне. Востаннє ним, мабуть, займалися, коли підприємці ставили на березі альтанки для шашликів. Хоча загалом там ще гуляти можна було: були нехай і старенькі, але лавки, трохи побиті часом тротуари і навіть дитячий та спортивний майданчики. Щоправда, ці майданчики розташовані зовсім з іншого кінця озера.


112.ua


112.ua

А зараз, до речі, досить швидко тут побудували і дитячий майданчик, і спортивний, і навіть столи для пінг-понгу поставили. Краще пізно, ніж ніколи.


112.ua

Окрема розмова про те, як пройти до зон відпочинку, адже сходи, які тут були буквально ще місяць тому, просто розвалювалися під ногами і нікого це особливо не турбувало. Тепер же тут і сходи, навіть декілька, і нормальну доріжку зробили. І навіть згадали про інклюзивність і побудували пандус, причому нібито доволі притомний.

Почали облаштовувати не лише зони відпочинку району, а й прибудинкові території. Наприклад, біля одного з будинків в рекордні строки зробили бювет. До цього найближчий був у тому ж таки парку “Аврора” і, чесно кажучи, не в найкращому стані. Ба більше, перекопану територію навколо бювету навіть засіяли газоном.

І здавалося б, все добре, роблять щось. Але буквально два місяці тому район було кинуто напризволяще. І можна з упевненістю сказати, що наступні покращення чекатимуть його аж напередодні наступних виборів.

Катерина Чернявська

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело