Головні новини середи і ночі: “зелена” Україна, проблеми з “Голосом”

Вся Україна опинилася у “зеленій” зоні, з “Голосу” можуть вийти щонайменше 10 нардепів — актуальні новини 9 червня і ночі.

Про “зелену” зону

Вся територія України перейшла у “зелену” зону за показниками захворювання на коронавірус.

Очільник МОЗ Ляшко пропонує уряду послабити карантин, але продовжити його до кінця літа. У МОЗ планують скасувати вимоги щодо заповненості залів, роботи спортзалів, а також спростити процес проходження кордону після повернення з літніх відпусток.


Про “Голос”

Народний депутат фракції “Голос” Ярослав Юрчишин повідомив, що щонайменше десять парламентарів розглядають варіант виходу з партії та фракції, пояснюючи це узурпацією та зловживанням влади з боку керівництва політсили.

У партії “Голос” заявили, що про наміри окремих нардепів вийти із фракції та партії офіційно ніхто не повідомляв, а реагувати будуть вже на конкретні дії обранців.

Осередок партії “Голос” у Чернівецький області оголосив про внесення подання до політради партії щодо необхідності виключення із “Голосу” Кіри Рудик, яка наразі очолює партію.

Про телеграм-канал УП. Стрічка

Підписуйтеся на наш новинний телеграм-канал УП. Стрічка

Кожен день ми публікуємо короткі та оперативні новини про те, що відбувається в Україні та світі.

Про інші важливі новини

Україна за поширенням вірусу займає у світі 42 місце, в Європі – 8 позицію і 5 – за добовою смертністю.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у Берліні, що відмова уряду Німеччини постачати озброєння в Україну є політичним рішенням.

Президент Росії Володимир Путін законопроєкт президента України Володимира Зеленського, який виключає росіян з переліку корінних народів України, порівняв із “практикою нацистської Німеччини”.

Президент Росії Володимир Путін назвав вступ України до НАТО “червоною лінією”, оскільки тоді ракети до центральної частини Росії зможуть долетіти за 7-10 хвилин.

Франція з 9 червня відкриває свої кордони для міжнародних туристів – у тому числі для українців, у тому випадку, якщо вони були вакциновані вакцинами, затвердженими регулятором ЄС.

Картографи офіційно визнали та додали на мапу світу ще один океан — Південний. Тепер на планеті їх п’ять.

Сальвадор став першою у світі країною, що узаконив використання криптовалюти біткоїн як платіжного засобу.

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка народним депутатом.

12-13 червня понад 30 центрів масової вакцинації працюватимуть у 13 областях України та у Києві.

За добу 8 червня в Україні зафіксували 1 385 нових випадків захворювання на COVID-19, госпіталізували 756 осіб, померли 77 хворих, одужали 6 962 особи.

Джерело