Google, Apple не можуть нав’язати розробникам платіжні системи, – йдеться про визначний законопроєкт Південної Кореї, який щойно пройшов

Парламент Південної Кореї у вівторок схвалив законопроект, який забороняє великим операторам магазинів додатків, таким як Google та Apple, змушувати розробників програмного забезпечення використовувати свої платіжні системи, фактично утримуючи їх від стягнення комісійних за покупки через додаток.

Це перший такий приборкання великої економіки на кшталт Apple та Google Alphabet, які стикаються з глобальною критикою за те, що вони вимагають використання власних платіжних систем, які стягують комісійні до 30 відсотків.

Остаточне голосування проголосувало за 180 зі 188 присутніх на ухваленні поправки до Закону про телекомунікаційні підприємства, яка отримала назву ‘Закон проти Google’.

‘Ми подумаємо, як дотримуватись цього закону, зберігаючи при цьому модель, яка підтримує високоякісну операційну систему та магазин додатків, і найближчими тижнями ми поділимось цим’,-сказав представник Google у заяві Reuters.

Компанія Google додала, що Google Play надає набагато більше, ніж обробка платежів, а її плата за обслуговування допомагає зберегти Android безплатний, надаючи розробникам інструменти та глобальну платформу для доступу до мільярдів споживачів у всьому світі.

‘Це модель, яка утримує низькі витрати на пристрої для споживачів і дозволяє як платформам, так і розробникам досягти фінансових успіхів. І так само, як це коштує розробникам грошей на створення додатка, це коштує нам і на створення та підтримку операційної системи та магазину додатків.

Apple відповіла на електронний лист із повторенням заяви, опублікованої минулого тижня.

‘Ми вважаємо, що в результаті цієї пропозиції довіра користувачів до покупок в App Store знизиться – це призведе до зменшення можливостей для більш ніж 482 000 зареєстрованих розробників у Кореї, які заробили понад 8,55 трильйона вон (приблизно 53 915 рупій) на сьогоднішній день у Apple, ‘, – йдеться у заяві Apple.

На підставі записів парламенту Південної Кореї, поправка забороняє операторам магазинів додатків з домінуючими позиціями на ринку нав’язувати платіжні системи постачальникам контенту та ‘неналежним чином’ затягувати огляд або видалення мобільного вмісту з ринків додатків.

Він також дозволяє уряду Південної Кореї вимагати від оператора ринку додатків ‘запобігання шкоді користувачам та захисту прав та інтересів користувачів’, перевірки операторів ринку додатків та посередництва у суперечках щодо оплати, скасування чи повернення коштів на ринку додатків.

У четвер Apple погодилася послабити обмеження App Store для невеликих розробників, дозволивши розробникам рекламувати варіанти оплати поза платіжною системою Apple.

Раніше цього місяця у Сполучених Штатах двопартійна трійка сенаторів внесла законопроєкт, який би стримував у магазинах додатків компаній, які, за їхніми словами, здійснюють занадто великий контроль над ринком, включаючи Apple та Google.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *