Греція відкрилася: трохи дешевше, без шведського столу і спілкування з персоналом онлайн

Які обмеження чекають українських туристів. Греція заявила – з 1 липня вона відкриває повітряний простір для відпочиваючих. Але як тут зустрінуть туристів в новому, посткарантином сезоні? Розібратися в питанні нам допомогла директор туристичного агентства Tours&Tickets Інна Чубей.

Карантинні готелі та анкети в аеропортах

Як коронавірус вплинув на умови відпочинку в Греції в цьому сезоні? – Греки готові приймати українців з 1 липня, але з певними обмеженнями. Всіх чекає температурний скринінг в аеропортах, по прильоту необхідно буде заповнити бланк, в якому треба вказати свої дані, номер телефону та місце перебування в Греції – для того, щоб готель і вас могли знайти, якщо виникнуть сумніви щодо здоров’я.

Тести на коронавірус збираються робити вибірково

Тим, у кого помітять симптоми. Робиться це за рахунок грецької держави. Чекати результатів тесту доведеться добу. У зв’язку з коронавірусом Греція також ввела протоколи безпеки, згідно з якими в готелях ресепшн повністю закриють склом – турист буде відділений від персоналу.

У черзі людям доведеться стояти на відстані близько двох метрів один від одного – його позначать стрічками. Звичайно, всі дезінфікують, в тому числі та багаж перед в’їздом на територію готелю.

Також деякі авіакомпанії вимагають, щоб пасажири на борту сиділи в масках. Але хочу підкреслити, що Греція – одна з найменш постраждалих з-за коронавірусу держав. – Якщо у когось з відпочиваючих підтвердять коронавірус, його покладуть в лікарню або заборонять виходити з кімнати? І за чий рахунок буде проводитися лікування? – В Греції працюють спеціальні карантинні готелі, куди мають намір відправляти людей на лікування або обсервацію від 7 до 14 днів.

Весь цей час їх проживання та харчування оплачує грецька держава. Але якщо квиток назад додому “згорає”, то купити собі новий турист повинен сам. Трансфер також за рахунок туриста. – Путівка за час обсервації “згорить” або туроператори зрушать дати, і турист зможе відпочити пізніше?

Напевно ж з карантинного готелю не можна виходити на пляж. – Це потрібно уточнювати з кожним туроператором індивідуально. Безкоштовна бронь та анулювання штрафів – Як буде проходити поселення – готелі через пандемію постараються заселяти не повністю, вони будуть напівпорожніми?

Раніше планували заселяти наполовину, але зараз такої інформації немає. Все залежить від конкретного готелю. Але до 20 червня кожен готель, який планує працювати, повинен мати сертифікат здоров’я. Для цього йому потрібно пройти сертифікацію, підтвердити, що там дотримуються всі заходи щодо захисту від вірусу.

Поки з чотирьох тисяч готелів пройшли сертифікацію лише 1400. – Чи Правда, що за кожним готелем у зв’язку з карантином тепер буде закріплений лікар? – У готелях будуть медики, вони зобов’язані вимірювати температуру не тільки персоналу, але і туристам – вранці та ввечері. Також їх завдання – спостерігати стан здоров’я кожного.

Обслуговувати туристів вони будуть безкоштовно. Раніше, якщо людина пакет купував, то згідно страховкою у разі звернення до готельного лікаря найчастіше лікування доводилося оплачувати за свій рахунок.

В умовах пандемії ці витрати на себе взяла грецька держава.

Кажуть, у новому сезоні в Греції туристів чекають величезні знижки – ледь не до половини вартості проживання. Чи це Так? – Згідно моніторингу цін, відпочинок на Криті з 1 липня буде коштувати від 18 тисяч гривень за шість ночей у двох – або тризірковому готелі без харчування або з сніданками. З сніданками, але в п’ятизірковому – 35-40 тисяч гривень. Це ціна путівки на двох.

У порівнянні з минулим роком це трохи нижче – тоді відпочинок обходився у 21 тисячу гривень і більше. Але минулого року рейси по ранньому бронюванню були закриті ще взимку. Туроператори також пропонують бронювати путівки під 0 або 1% від першого внеску та обіцяють ануляцію штрафів, навіть якщо турист відмовиться від поїздки за тиждень до вильоту. Такі пропозиції вже є.

Раніше було під мінімальний внесок 30% вартості путівки, а якщо відмовлялися за два тижні або тиждень до вильоту, був 100% штраф.

Дискотек немає, анімація – тільки на вулиці – Планують відпочити на морях в цьому році лякали чутками про те, що на курортах з-за кризи зникнуть “все включено” і шведські столи. Але ці туристичні “страшилки” стосовно курортів Туреччини виявилися брехнею. А як йдуть справи в Греції? – Так, Туреччина і Єгипет все-таки не скасували шведську лінію і “все включено”, але щодо Греції чутки виявилися правдою. “Все включено” і шведський стіл скасували з міркувань безпеки – все згідно з протоколом.

Тепер у кожному грецькім готелі буде готельне меню, де турист зможе вибрати собі сніданок. Його обслужать, як в ресторані, – самостійно набирати їжу зараз заборонено. Обід і вечеря, як найчастіше і є в Греції, в ресторані за свій рахунок.

Якщо сплачений повний пансіон, то можна замовляти в ресторані при готелі індивідуально. Також ресторани можуть продовжити свій робочий день, щоб не було скупчення людей. Наприклад, якщо раніше вечеря була з 19 до 21, то зараз цей час планують розтягнути.

Також власників готелів спонукають до безкоштовного обслуговування в номерах. Раніше ця послуга в готелях завжди була платною. – Подейкують, що з персоналом можна буде спілкуватися тільки онлайн.

Готелі, які можуть забезпечити спілкування через мобільні додатки, це зроблять, а ті, у яких немає можливості створити такі програми, будуть спілкуватися з постояльцями наживо, з дотриманням соціальної дистанції.

Як зміниться відпочинок на пляжах, в басейнах, будуть працювати СПА-зони та дитячі клуби?

На пляжах відстань між лежаками буде 2,5 м, басейни пустять обмежена кількість людей, щоб на одного припадало 2,5 кубічних метрів води.

СПА і дитячі клуби є не в кожному готелі, часто при готелях є тільки басейн і пляж. Вони будуть працювати на розсуд власників готелів, загальної інформації немає. Якщо говорити про анімації, то допускається тільки дуже “легка”, щоб уникнути скупчення людей, і тільки на свіжому повітрі. Ще в готелях тепер не буде дискотек.

До РЕЧІ Правила гри змінюються під час гри – А взагалі, попит з боку туристів є? Або налякані коронавірусом українці нікуди не збираються летіти не з 1 липня, ні навіть восени? – Ті, хто постійно літають, з нетерпінням чекають відкриття кордонів. Вони готові їхати через тиждень, два-три.

А заздалегідь планувати зараз ніхто не хоче. Та й нам, як турагентам, бронювати наперед тури, коли невідомо, що чекає, теж невигідно. А то вийде, як навесні, коли оголосили карантин, а потім продовжували. – А що робити, якщо карантин і зараз продовжать, а путівку люди вже оплатили? – В такому разі кожен туроператор буде діяти за своїми правилами. Це може бути перебронювання на більш пізні дати або заморожування коштів. Як кажуть – правила гри змінюються під час гри.