Гривня стрімко впала на фоні заяви Смолія про відставку

Читати новину: Російською

В четвер, 2 липня, котирування української гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,22 – 27,25, інформує Абзац.

Напередодні, 1 липня, котирування гривні до американської валюти на закритті міжбанку зупинилися на рівні 26,85 – 26,87 грн/дол.

Європейська валюта зросла до рівня 30,68 – 30,72 гривні.

Таким чином, і долар, і євро стрімко переступили через так звану “психологічну позначку” у 27 і 30 грн відповідно.

Національний банк Україні на самому початку торгів сьогодні продав понад 100 млн доларів для погашення паніки на ринку, повідомила Liga.net.

Іноземна валюта почала стрімко дорожчати одразу після заяви голови НБУ Якова Смолія про відставку. Серед основних причин такого рішення він назвав “системний тиск Банкової” на керівництво держрегулятора. Іноземні партнери України негативно відреагували на заяву Смолія, зазначивши, що тиск на Нацбанк може призвести до негативних фінансових наслідків.

Втім, в Офісі президента заперечили будь-який вплив на НБУ, а у провладній партії “Слуга народу” почали звинувачувати політичних опонентів, зокрема партію п’ятого президента Петра Порошенка “Європейську Солідарність”, у намаганні “розхитати ситуацію в державі”.