Гвінейський переворот брязкає ринками залізної руди та бокситів, розпалює економічну невизначеність

КОНКРІ, Гвінея – підполковник Мамаді Думбуя, голова армійського спецназу та керівник перевороту, махає натовпу, коли він прибуває до Палацу народу в Конакрі 6 вересня 2021 р. Напередодні зустрічі з міністрами екс. -Президент Гвінеї, Альфа Конде.

Військова хунта стверджувала, що захопила контроль у західноафриканській країні Гвінея і затримала президента Альфу Конде, що викликало невизначеність щодо основних поставок бокситів та залізної руди.

Переворот, здійснений у неділю елітним підрозділом спецназу на чолі з 41-річним полковником Мамаді Думбуєю, є останнім у серії захоплень електроенергії в регіоні за останній рік, у тому числі в сусідніх Малі та Чаді.

Думбуя стверджував, що армія була змушена діяти на тлі масової корупції, порушень прав людини та економічного безправління за Конде, але цей крок був засуджений ООН, Африканським союзом та регіональним органом ECOWAS.

Елітне підрозділ у понеділок дозволило відновити поїздки через блокпости в столиці Конакри, заборонило урядовцям виїжджати за кордон та скасувало комендантську годину в районах видобутку корисних копалин.

Більш того, на думку експертів, це загрожує видобутку корисних копалин та видобутку корисних копалин, які мають вирішальне значення для економіки країни та глобальних ланцюгів поставок.

Залізна руда

За даними Національного статистичного інституту країни, на 110-кілометровому полігоні Сіманду в Гвінеї знаходиться одне з найбільших у світі родовищ залізорудної сировини, що містить понад 8,6 млрд тонн руди із середнім вмістом заліза 65%.

Сіманду розташований у віддаленому південно -східному районі країни, на великій відстані від Конакри та західного узбережжя, куди потрібно дістатися, щоб отримати доступ до світового морського ринку залізної руди.

‘Відповідно, вимоги до інфраструктури проекту величезні за масштабами, складністю та вартістю, більші за всіх показників, ніж промисловість експорту бокситів, яка була створена в країні в останні роки’, – сказав Ендрю Гадд, старший аналітик металургії у групі CRU.

‘Геополітичний ризик був однією з багатьох перешкод, що перешкоджали прогресу Сіманду до цього часу, а військовий переворот, який зараз розгортається в країні, знаменує значне погіршення перспектив успішного освоєння родовища’.

Проект Сіманду дещо застійний з моменту свого відкриття у 1990 -х роках внаслідок політичної невизначеності, суперечок щодо прав на видобуток корисних копалин та вартості.

За даними МВФ, для цього проекту буде потрібна велика залізнична та портова інфраструктура в країні, яка посідає 160 місце з 186 країн за ВВП на душу населення. Інвестори стримано ставилися до стрибка віри на тлі постійного ризику, що ціни на матеріали можуть впасти.

Незважаючи на останні досягнення у підготовчій роботі, проект ще не пройшов техніко -економічного обґрунтування.

‘Збір фінансів для Сіманду виявився дуже складним, і невизначеність, спричинена поточними подіями, кине виклик зобов’язанням зацікавлених сторін’, – сказав Гадд.

Боксит

Гвінея має найбільші у світі запаси бокситів, основного джерела алюмінію у світі. Ціни на алюміній зросли до 10-річного максимуму в понеділок на Лондонській біржі металів на тлі побоювань глобального зриву постачання.

«Для бурхливого видобувного сектору країни ситуація не могла бути ще гіршою. Тепер у шахтарів немає іншого виходу, окрім як сидіти спокійно і чекати додаткової ясності від перехідних органів влади, але переукладення договорів або навіть експропріація не можна скидати з рахунків ‘,-сказав Ерік Хампірі-Сміт, африканський аналітик компанії з розвідки ризиків Verisk Maplecroft.

КАМСАР, Гвінея – Вид на фабрику бокситів найбільшої гвінейської гірничодобувної компанії Compagnie des Bouxites de Guinee (CBG) у Камсарі, місті на північ від столиці Конакри, зробленої 23 жовтня 2008 року. Гвінея є провідним експортером бокситів у світі. , руда, з якої виробляють алюміній.

GEORGES GOBET/AFP через Getty Images

‘Результат стане серйозним порушенням постачання на світовому ринку бокситів, оскільки операції, ймовірно, залишаться закритими протягом найближчих днів і, можливо, тижнів’.

Кремль у вівторок заявив, що сподівається, що переворот не зашкодить інтересам російського бізнесу в Гвінеї, повідомляє Reuters.

Російський алюмінієвий гігант ‘Русал’ пообіцяв зберегти в країні свої три бокситові шахти та один глиноземний завод, незважаючи на політичні потрясіння.

‘Два кроки назад’

Переворот знизив завісу майже десятиліття політичної стабільності в Гвінеї. Хампері-Сміт сказав, що це, ймовірно, підбадьорить офіцерський корпус у всьому регіоні, тобто ‘ні демократи, ні автократи не будуть спати спокійно’.

Наприкінці 2020 року Конде був звинувачений у проведенні поправок до Конституції, щоб забезпечити третій термін, що призвело до бурхливих протестів по всій країні.

Cellou Dalein Diallo, лідер основного опозиційного руху FNDC, який спочатку розпочав свою діяльність проти того, щоб Конде балотувався на третій термін, підтримав переворот у заяві від понеділка, стверджуючи, що поглинання ‘завершує’ роботу демократичних груп, які виступають проти збереження влади Конде.

КОНКРІ, Гвінея – Урядовий чиновник в супроводі представників спецназу Гвінеї входить до Палацу народу в Конакрі, Гвінея, 6 вересня 2021 року.

«Хоча почуття серед багатьох гвінейців – це радість, не помиліться, що це два кроки назад як для демократії, так і для економіки країни. Відновлення того, що досі було стабільним і передбачуваним операційним середовищем,-це все, що не є даністю »,-сказав Хампірі-Сміт.

За його словами, централізована перехідна влада буде погано пристосована реагувати на місцеві скарги, що потенційно посилить політичні та соціальні заворушення, коли врешті-решт будуть призначені вибори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *