Хочете полетіти в космос на повітряній кулі? Скоро у вас з’явиться така можливість (відео)

Інтерес до туризму над поверхнею нашої планети набирає популярність. Поряд з дорогим і тривалим туристичним польотом до МКС, в найближчому майбутньому у менш заможних жителів Землі з’явиться можливість відправитися в стратосферу для польоту на висоті до 30 км, з використанням традиційних повітряних куль.

Компанія Space Perspective, заснована у 2013 році уклала контракт на передполітну підготовку майбутніх туристів на космодромі ім. Кеннеді у Флориді. Засновники фірми сімейна пара Табер МакКаллум і Джейн Пойнтер вже кілька років ведуть пропаганду висотних подорожей на повітряних кулях.

З усім тим до цих пір компанія не здійснила жодного запуску з людьми на борту, всі польоти проводилися в рамках тестування і для реалізації рекламних проєктів. Одним з найуспішніших проєктів, які були реалізовані Space Perspective є запуск в стратосферу курячого сендвіча від компанії KFC. Тепер засновники оголосили про готовність підняти на рекордні висоти повітряних куль з туристами.

В офіційній презентації представлена концепція аеростатної капсули під назвою «Космічний корабель Нептун». Тестовий запуск повітряного корабля запланований на початок 2021 року, а туристичні польоти почнуться вже з 2024 року. Капсула зможе прийняти до 6 туристів і одного пілота.

Подорож на «Кораблі Нептуна» триватиме шість годин, з яких дві години знадобиться, щоб піднятися на висоту 100 тисяч футів (більше ніж 30 км) зі швидкістю 12 миль в годину. Потім почнеться оглядовий круїз, який триватиме ще дві години та буде проходити на висоті втричі перевершує середню висоту польоту літаків цивільної авіації. Після цього корабель приводниться в Атлантичному океані чи в Мексиканській затоці. Корабель збере пасажирів, капсулу і повітряна куля і поверне їх на берег.

Тривалість польоту в шість годин, змусила розробників забезпечити туристів барною стійкою і туалетом літакового типу, розміщеним в нижній частині капсули. За заявою засновника компанії з туалету повітряної кулі відкриється «найкращий у світі вид». Очікувана ціна шестигодинної подорожі на кордон космосу і стратосфери складе близько 125 тисяч доларів, що вдвічі менше, ніж запланована поїздка на ракети, космічного підприємства Blue Origin Джеффа Безоса.