Хомчак розповів, коли на Донбасі припиняться обстріли

Шість із половиною років триває війна на Донбасі, півтора року з них вона мала активну фазу. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, передає Абзац із посиланням на “Обозреватель“.

“Було б простіше для нас, військових, якби нам дали команду “вперед” і ми пішли, але для цього має бути багато факторів. Ми повинні бути готовими йти вперед і домогтися перемоги. Розумієте? Не тільки хотіти, а бути готовими. Повинні навчатися, мати сучасне озброєння, повинні розуміти, що будуть жертви і насамперед серед цивільного населення. А оскільки ми знаємо, яка це місцевість, то розуміємо, що буде”, – зазначив Хомчак.

За його словами Хомчака, сьогодні перемир’я вкрай потрібне для того, щоб керівництво держави далі рухалося відповідно до раніше досягнутих домовленостей. Проте до нього ще далеко.

Хомчак зазначив, що в нашому випадку перший крок – це не перемир’я в глобальному розумінні, а саме припинення вогню на Донбасі.

Читайте також: Правозахисники заявили про критичну ситуацію з водопостачанням в ОРДЛО

Проте наразі попри підписання так званого “всеосяжного перемир’я”, бойовики і досі обстрілюють наші території. Хоча за словами головнокомандувача, сьогодні обстрілів вже значно менше, ніж було, приміром, у 2016 році.

“Коли я був керівником Антитерористичної операції в 2016 році, то мені доводилося доповідати, що за добу загинуло 9-12 людей, стільки-то поранено. І коли сьогодні керівник Операції Об’єднаних сил доповідає, що сьогодні три обстріли і втрат немає, то я бачу суттєву різницю з тим, що було чотири роки тому”, – додав головнокомандувач.

Нагадаємо, за минулу добу бойовики 7 разів порушили режим перемир’я, застосувавши озброєння заборонених мінськими домовленостями калібрів.