Ізраїльтяни відкрили спосіб добування «зеленої» енергії з рослин

Пріоритетним напрямком розвитку сучасної науки є виявлення високоефективних джерел відновлюваної та альтернативної екологічно безпечної енергії. Дослідники з Ізраїлю оголосили про успіхи в розробці наукового напряму дозволяє керувати процесом генерації рослинами водню, який надалі буде використаний для виробництва електрики.

В якості «піддослідних» науковці з лабораторії університету в Тель-Авіві використовували мікроскопічні водорості. За заявою керівника проєкту Ифтаха Якобі основною проблемою при отриманні енергії з рослин стало виявлення «точки підключення», що дозволяє використовувати вироблену мікроводоростями водень.

Раніше було відомо, що водорості виробляють водень лише у вкрай обмежений час екстремальної активності в години світанку. Однак більш детальне дослідження ізраїльських учених показало, що водень виробляється та упродовж всього дня. Залишалося тільки активувати цей процес і підвищити його продуктивність. Це було досягнуто шляхом введення в мікроводорості ферменту ензиму гідрогенази, що дозволив підвищити вироблення водню на 400%.

Тепер, коли відомо, що рослини зможуть виробляти джерело енергії (водень), який вже використовується, наприклад, для заправки транспортних засобів, залишилось тільки впровадити цю технологію в промислових масштабах. Для цього, на думку вчених, потрібно як мінімум 20 років.