Джозеф Стігліц каже, що настав час змінити економіку США: «Ми не повинні допустити, щоб хороша криза пропала»

Джозеф Стігліц

Американський економіст Джозеф Стігліц вважає, що зараз сприятливий час для того, щоб змінити економіку США, стверджуючи, що ‘ми не повинні дозволяти кризі пропасти даром’.

Колишній старший віце -президент та головний економіст Світового банку заявив у четвер, що пандемія коронавірусу підкреслила, що економічна система не працює, посилаючись на нерівність, кліматичну кризу та відсутність стійкості ринкової економіки.

Стігліц сказав, що він оптиміст у тому, що багато існуючих проблем можна вирішувати одночасно, оскільки вони пов’язані між собою.

‘Ви можете отримати два за один’,-сказав він Стіву Седжвіку з CNBC на щорічному форумі Амбросетті на березі озера Комо в Італії.

США, наприклад, повинні інвестувати у створення «зеленої» інфраструктури, яка створює робочі місця та допомагає знизити нерівність, сказав Стігліц. ‘Як тільки ви подумаєте, ви розумієте, що ми можемо атакувати дві або три з цих проблем одночасно’,-сказав 78-річний, додавши, що у США є робоча сила та капітал.

Стигліц сказав, що для економіки США було б ‘здоровим’ підвищити податки ‘трохи’, щоб фінансувати ‘деякі речі, які нам потрібні для загального блага’.

У липні 130 країн підтримали глобальну мінімальну ставку корпоративного податку в розмірі 15%, і Стігліц заявив, що цей крок завершив гонку до дна з податків, підкресливши, що США розглядають ставку 25%.

Успішна економіка визначається не лише ставками податків, а й іншими факторами, такими як інфраструктура та науково -дослідні та дослідно -конструкторські роботи, сказав Стігліц.

Він сказав, що зростає консенсус щодо того, що США потрібно змінити застарілі закони, які діяли протягом 125 років, та вирішити проблему надмірної ринкової влади у всій Америці. ‘За останні 35 років концентрація ринкової влади надзвичайно зросла’, – сказав він.

За словами Стигліца, через надмірне регулювання та надмірне оподаткування Захід не втратить свою конкурентну перевагу перед країнами, що розвиваються, та Китаєм. ‘Я насправді повністю впевнений, що ця нова програма насправді зміцнить нас’, – сказав він.

Конкуренція робить ринкову економіку більш інноваційною, тоді як монополії зменшують інновації, сказав Стігліц. ‘Ми бачили, як великі гіганти насправді придушують інновації’, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *