Кабмін підготував законопроект про вихід України з чергової угоди з СНД

У Кабміні вважають, що виконання Києвом передбачених угодою зобов’язань може становити загрозу національним інтересам України, створює загрозу життю і здоров’ю українських фельд’єгерів, які перебувають в РФ


Відкриті джерела

Проект закону про вихід України з угоди СНД про міжурядовий фельд’єгерський зв’язок був погоджений урядом 28 грудня. Рішення було ухвалене на позачерговому засіданні уряду, повідомляє “РБК Україна”.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Дезінтеграція з Росією і країнами СНД призвела до структурної деградації і падіння експорту України

В Кабміні вважають, що виконання Києвом передбачених угодою зобов’язань може становити загрозу національним інтересам України, створює загрозу життю і здоров’ю українських фельд’єгерів, які є військовослужбовцями і перебувають у Росії під час доставки кореспонденції.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Україна має відновити торговельно-економічні відносини з Росією та СНД

Країни-учасники даної угоди мають зобов’язання в рамках створення єдиної системи фельд’єгерського зв’язку. Її мета – передачаа особливо важливої, секретної та іншої службової кореспонденції між учасниками СНД. Центральним пунктом є Москва.

Для денонсації угоди урядовий законопроект має бути ще проголосований Верховною Радою і підписаний президентом.

Нагадаємо, в листопаді поточного року президент Володимир Зеленський підписав закон “Про вихід України з договору про проведення узгодженої монопольної політики” між країнами-членами СНД.

Крім того, раніше Кабінет Міністрів України підтримав рішення про вихід України з двох структур Співдружності Незалежних Держав. Йдеться про угоду між урядами СНД про співпрацю у підготовці та підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД, а також про Раду командувачів прикордонними військами.

Джерело