Кабмін повернув українцям ринки, але на певних умовах

Читати новину: Російською

Уряд України погодив відновлення роботи продовольчих ринків під час карантину за умови дотримання вимог безпеки для нерозповсюдження коронавірусу, повідомляє Абзац.

Ринки можуть бути відкриті вже цієї п’ятниці, 1 травня.

Підставою для відкриття ринків буде рішення представників Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про дотримання ринком вимог, зазначив сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність.

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог”, – написав Шмигаль у Telegram.

Своєю чергою міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко на брифінгу після засідання Кабінету міністрів повідомив, що ухвалено постанову про відкриття і функціонування ринків. За його словами, постанову оприлюднять 30 квітня в “Урядовому кур’єрі”, після чого діяльність продовольчих ринків буде відновлено.

“При збереженні санітарних норм, які були запропоновані головним санітарним лікарем Міністерства охорони здоров’я, і будуть додаткові елементи контролю. Це участь двох інспекторів Держпродспоживслужби на кожному з таких ринків”, – заявив Петрашко, додавши, що “загалом 872 ринки можуть відкритися в Україні при дотриманні норм”.

Міністр наголосив, що ринки закрили перед Великоднем, бо більшість із них ігнорували правила карантину – тож зараз ринки будуть відкривати під контролем і щоденно контролюватимуть їхню діяльність.

Керівників продовольчих ринків та фермерів Петрашко закликав дотримуватися норм, встановлених головним санітарним лікарем щодо стримування коронавірусу.

Нагадаємо, станом На 9:00 29 квітня в Україні зафіксовано 9866 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 250 летальних, 1103 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 456 нових випадків.