Кабмін продовжив дію ПСО на ринку електроенергії: що це значить

Кабінет міністрів своїм рішенням від 29 червня продовжив дію спеціального пільгового режиму – положення про спецзобов’язань (ПСО) – на оптовому ринку електричної енергії для населення до 1 серпня. Також уряд залишив ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт · год, пише Абзац із посиланням на UBR.UA.

Для цього Кабмін вніс зміни до постанови №483 від 5 червня 2019 го про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії.

З ініціативою продовжити режим ПСО до 1 серпня виступило Міністерство енергетики. У відомстві хочуть визначити потрібну суму коштів, якої потребують учасники ринку.

Читайте також: Зростання тарифів і відключення від тепла: міста виступили проти скасування ПСО

Нова модель спецзобов’язань повинна захистити соціально вразливі верстви населення шляхом зниження і прогнозованості тарифу і забезпечити підприємствам генерації можливістю для модернізації виробничих потужностей і стабільної роботи.

Нагадаємо, в кінці квітня Кабмін продовжив дію ПСО до 30 червня. На даному етапі в Міненерго обговорюється нова модель ПСО. За словами міністра енергетики Германа Галущенко, для громадян, які споживають до 100 кВт · год, ціна буде нижче чинного тарифу – 1,68 грн / кВт · год.