Які завтра свята: традиції і прикмети на 20 червня

Ми склали добірку свят, які відзначають 20 червня. Федот Страж Православна церква у цей день відзначає пам’ять мученика Феодота Анкірського. Він жив в 3 столітті в місті Анкире і містив готель. Федот часто розмовляв з постояльцями про життя і про віру і своїми промовами навернув до християнства багатьох язичників, а багатьох грішників спонукав покаятися.

Під час гонінь на християн готель праведника стала притулком для багатьох з них; він також відвідував мучеників в темницях, втішаючи, і таємно хоронив їх тіла після смерті. За свою діяльністю Федот отримав дар зцілення недуг.

У народі вважалося, що на Федота (Феодота) можна сміливо купатися в річках і озерах, не боячись русалок. Говорили, що у цей день святий сидів біля води з гострим серпом і якщо бачив русалку, то відразу обрізав їй волосся серпом. Адже саме у волоссі русалок прихована уся чаклунська сила, тому річкові діви Федота боялися.

Судили за прикметами й про майбутню погоду: якщо гримів грім — очікували тривалої негоди, а якщо він до того ж переходив з місця на місце — це віщувало град і холод. Всесвітній день біженців щороку 20 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день біженців (World Біженець Day), затверджений Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 55/76) у 2000 році. Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні та навіть тижні, присвячені біженцям.

Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня. Ця дата — це констатація факту: війни на землі не припиняються. Також це і констатація міжнародних угод, на яких ґрунтуються захист біженців і вияв поваги до стійкості духу та мужності біженців в усьому світі. Щороку Всесвітній день біженців присвячений певній темі. Так, девізами дня в різні роки були: «Місце, яке можна назвати домом», «Підтримуючи полум’я надії», «Реальні люди — реальні потреби», «Приділіть хвилину, щоб прогодувати сім’ю вимушених біженців» та інші.

Всесвітній день захисту слонів в зоопарках щороку 20 червня захисники тварин закликають звернути увагу на проблеми слонів — найбільш величних тварин сучасності. Вперше Всесвітній день захисту слонів в зоопарках (International Day of Action for Elephants in Zoos, IDAEZ) був відзначений у 2009 році, тоді ж активісти руху визначили свої основні завдання, головна з яких — звільнення всіх слонів світу з неволі. З тих пір цей День відзначається щороку. У День захисту слонів в зоопарках захисники тварин організовують різноманітні просвітницькі заходи, розповідаючи людям про слонів, про їх звичному способі життя і про те, як важко їм в неволі.

У Сполучених Штатах Америки ця акція проводиться вже кілька років і встигла принести перші результати. Близько 20 зоопарків США закрили або збираються закрити павільйони зі слонами; 11 зоопарків перемістили 14 слонів в природні заповідники, створені спеціально для цих тварин. День захисту слонів в зоопарках не входить у число офіційних. Однак його ініціатори збираються боротися за те, щоб ООН формально внесла його в календар дат. До речі, 22 вересня відзначається ще один День захисту слонів. Він присвячений всім слонам світу, а не тільки тим, які містяться в зоопарках.

Всесвітній день жонглювання Дата події унікальна для кожного року. У 2020 році ця дата — 20 червня. У суботу, найближчу до 17 червня відзначається Всесвітній день жонглювання (World Juggling Day). Свято неофіційне, але незмінно відзначається в колі професіоналів та любителів цього жанру циркового мистецтва. Він приурочений до дати заснування Міжнародної асоціації жонглерів (IJA), створеної в 1975 році. Втім, жонглювання та історія його появи і розвитку пов’язані не тільки з цирком і видовищними розвагами, які користуються широкою популярністю у більшої частини населення й особливо у дітей. Це не тільки жанр циркового мистецтва, але і вид спорту. В наші дні жонглювання придбало нову популярність серед простих любителів, бажаючих навчитися хоча б найпростішим навичкам цього мистецтва. Це дало поштовх появі клубів. В саме ж свято традиційно по всьому світу, за сприяння організацій жонглерів, проводяться показові виступи, змагання та майстер-класи.

Міжнародний день Wi-Fi Міжнародний день Wi-Fi щорічно відзначають 20 червня. Цей день більше, ніж просто свято, – це глобальна ініціатива, спрямована на подолання цифрової нерівності. Доступ в Інтернет надає людям з розвинених і країн, що розвиваються різноманітні можливості: економічного зростання, поліпшення соціальної мобільності та комп’ютерної грамотності, розширення кругозору, збагачення знаннями та поглиблення освіти. Міжнародний день Wi-Fi – це міжнародна ініціатива, направлена на подолання цифрового розриву.

Мета акції – визнання величезної ролі Wi-Fi, який став частиною життя багатьох людей – в містах та поза їх; у ствердженні важливості здійснення інноваційних проектів, що дозволяють підключати до Інтернету тих, хто поки не має доступу до бездротових мереж. Міжнародний день Wi-Fi нагадує про необхідність вживати заходи за розв’язання поширеної проблеми відсутності широкосмугової інфраструктури як в розвинених, так і країнах, що розвиваються. Телеграф