Камера Panasonic G100 для відеоблогерів може відокремлювати фоновий шум від мови людини в кадрі

Бюджетні камери для відеоблогерів, на зразок Sony ZV-1, зараз в моді. Panasonic приєдналася до цієї тенденції, представивши G100 — бюджетну без дзеркальну камеру майже з усіма функціями, які потрібні в цьому ремеслі, вартістю близько $700. Наприклад, вона може знімати відео 4K з частотою 30 кадрів/с або 1080p з частотою 60 кадрів/с — це відповідає більшості камер даного цінового діапазону.Пристрій пропонує відкидний екран з шарнірним механізмом, який повертається в бік і дозволяє записувати самого себе. Крім того, підтримується підключення зовнішньому мікрофону і штатива. Нарешті, пропонується п’яти осьовою гібридний стабілізатор зображення (електронна та оптична стабілізація об’єктива), покликана згладжувати неминуче тремтіння, що виникає при ходьбі, розмові та фільмування. На жаль, відео в режимі 4K записується лише з 1 частини матриці (кроп-фактор 1,47 x стосовно Micro Four Thirds).

Інші важливі функції для відеоблогерів включають вихід microHDMI та зовнішній мікрофонний вхід 3,5 мм (втім, на жаль, порту для навушників тут немає). Дуже цікава функція — аудіо OZO від Nokia, яка може ізолювати голос конкретної людини з допомогою відстеження особи (теоретично це поліпшить якість запису, приглушивши фонові шуми). Також можна відзначити наявність відеозапису в режимі Vlog-L, що дозволяє поліпшити динамічний діапазон, однак 10-бітної запису немає (на відміну, наприклад, від більш висококласної Panasonic GH5).

Серед інших функцій, що належать до фотографії, можна згадати 20,3-мегапіксельний датчик, видошукач, РК-дисплеєм і роздільною здатністю 3,68 млн пікселів, максимальна скорострільність в 10 кадрів/с (з автофокусом) при використанні електронного затвора або 6 кадрів/c з механічним затвором. Як зазвичай, Panasonic використовує автофокусування за контрастом для відео та фотографій, а також пропонує відстеження об’єктів, розпізнавання осіб і очей.

Загалом, G100 виглядає хорошим варіантом для відеоблогерів, за винятком дуже невдалого кроп-фактора 4K. Вартість становить $750 в комплекті з об’єктивом 12-32 мм f/3,5–5,6 (такий же, як у Sony ZV-1, але з можливістю заміни об’єктива). За $800 в США в рамках акції також можна придбати фотоапарат зі штативним тримачем DMW-SHGR1.