Карантин послаблено: що влада дозволила українцям робити з 11 травня

Читати новину: Російською

З 11 травня в Україні послаблено карантинні заходи, які діяли з кінця березня та були посилені на початку квітня через розповсюдження коронавірусу COVID-19. Згідно з постановою Уряду, за умови дотримання протиепідемічних заходів буде дозволена робота деяких закладів і поновлені певні види діяльності, повідомляє Абзац.

Зокрема, буде дозволена робота перукарень і салонів краси, стоматологічних клінік, відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, дитячих та спортивних майданчиків.

Уряд також дозволив діяльність закладів громадського харчування навинос та їхніх літніх майданчиків, закладів побутового обслуговування, торгівлю непродовольчими товарами в магазинах (зокрема й у ТРЦ). З 11 травня поновлюють діяльність музеї, історико-культурні заповідники (проте їх керівництво вирішуватиме, чи прийматимуть вони відвідувачів).

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль про адаптивний карантин: “В Україні будуть послаблені перші карантинні обмеження та почне працювати концепція адаптивного карантину. Це означає, що місцева влада, з огляду на епідемічну ситуацію в кожному конкретному регіоні, зможе залишати в силі певні обмеження. Простий приклад: Уряд дозволив відкрити магазини в ТРЦ, а також салони краси. Міська влада Києва вирішила почекати з відкриттям ТРЦ, а міська влада Львова вважає, що відкривати перукарні поки зарано. Це відповідальна позиція керівників міст. Вони керуються цифрами МОЗ та динамікою поширення хвороби”.

З 11 травня дозволено також тренування спортсменів національних збірних команд, діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів. Підприємства, які працюють у галузі засобів масової інформації, теж зможуть поновити діяльність.

Більш того, дозволено здійснення кіно,- та відеозйомок, репетицій у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах (за участю до 50 осіб або без глядача).

Перелік дозволів, що послаблюють карантин

Водночас послаблення карантину не означає його завершення. У всіх вище перерахованих установах мають дотримуватися обмежувальні заходи, зокрема масковий режим, соціальне дистанціювання, проведення регулярної дезінфекції тощо.

Під забороною залишається діяльність фудкортів і зон розваг у ТРЦ, робота кінотеатрів і театрів, метрополітену, громадського транспорту без спецпропусків, приміське, міжміське, внутрішньообласне, міжобласне сполучення, регулярне залізничне та авіасполучення.

Закритими також залишатимуться наразі спортзали, фітнес-центри, заклади дошкільної, шкільної та вищої освіти. Не дозволятиметься проведення масових заходів, переміщення групами більш ніж 2 особи (окрім супроводження дітей), перебування у громадських місцях дітей віком до 14 років без супроводу дорослих.

У громадських місцях необхідно вдягати маску або респіратор, а виходячи з дому, потрібно мати з собою документ, що посвідчує особу. Зберігається заборона на самовільне залишення місця самоізоляції/обсервації.

Заборони, які продовжують діяти

Нагадаємо, карантин в Україні продовжено до 22 травня, однак з 11 травня почали діяти певні послаблення. За даними Центра громадського здоров’я, станом на ранок 11 травня в Україні зафіксовано 15 648 випадків зараження коронавірусом, 408 з них летальні.