Коболєв каже, що проти керівництва “Нафтогазу” порушили кримінальну справу

Справа стосується діяльності менеджменту компанії, і Коболєв очікує розслідування, в ході якого має бути встановлено, чому були накопичені борги як тепловиками, так і іншими посередниками

Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв
З відкритих джерел

Проти керівництва “Нафтогазу” порушили кримінальну справу на підставі звинувачення у державній зраді. Про це розповів голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в інтерв’ю “Hromadske.radio 8 жовтня.

“Справа стосується діяльності менеджменту компанії. Але важко розслідувати діяльність менеджменту без прізвища Коболєв. Вона побудована на звинуваченнях у державній зраді. Коли її відкрили, я не знаю. Папери з цього приводу отримав сьогодні”, – повідомив глава правління “Нафтогазу”.

Він зазначив, що висновки аудиту компанії оприлюднили перед візитом президента України Володимира Зеленського до Брюсселя та Великої Британії, тому ця історія перетворилася на скандал.

Я очікую, що буде розслідування. Можливо це і на краще. Адже час поставить крапки в питанні, чому були накопичені борги як тепловиками, так і іншими посередниками. Чому в 2019 році нас зобов’язували продавати газ посередникам, коли ринкова ціна газу стала меншою за регульовану? Ми перші почали зменшувати ціну, за якою постачали газ посередникам, щоб ті продавали населенню нижче ціни, встановленої Кабміном. Ми завжди займали однакову позицію, заявляючи, що це шкодить як інтересам “Нафтогазу”, так і інтересам держави”, – пояснив Коболєв.

Нагадаємо, 8 жовтня стало відомо, що матеріали ревізії НАК “Нафтогаз України” направлені до Служби безпеки України у сфері економіки для розгляду та ухвалення необхідного рішення.

В акті ревізії, який був направлений СБУ, йдеться про масштабні порушення та неефективні управлінські рішення, які “можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення”.

Джерело