Коболєв сказав, скільки “Газпром” цього року повинен заплатити Україні за транзит газу

На дохід української ГТС позитивно впливає принцип “качай, або плати”, закріплений раніше: Росія платить за заброньовані потужності, а не за обсяги прокачаного газу


Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв
З відкритих джерел

Сума, яку повинен заплатити російський концерн “Газпром” за транзит газу у 2020 році через українську ГТС до Європи, була озвучена в НАК “Нафтогаз”. Зокрема, такі дані представив голова правління НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій.

“Я думаю, що ця цифра буде близькою до 2 мільярдів доларів”, – припустив Коболєв.

За його словами, на дохід української ГТС позитивно впливає принцип “качай, або плати”, закріплений раніше: Росія платить за заброньовані потужності, а не за обсяги прокачаного газу.

Глава “Нафтогазу” вважає малоймовірною відмову Німеччини від “Північного потоку-2”. Вирішальним фактором в даному питанні є санкції США проти російського газопроводу, вважає Коболєв.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” і російський “Газпром” 30 грудня 2019 року підписали новий контракт на транзит газу строком на 5 років.

Згідно з протоколом, НАК “Нафтогаз України” виступає організатором транспортування газу територією України, а власне транзитом газу з 1 січня 2020 року займається нова компанія “Оператор ГТС України”.

Згідно з контрактом, обсяги поставок газу для транзиту по українській ГТС складуть 65 млрд куб.м в 2020 році, і 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках.

Джерело