Колібрі здатні бачити такі кольори, які ми навіть уявити не можемо

Дослідження вчених показують, що очі птахів сприймають набагато більший колірний спектр, ніж очі людини. В результаті спеціалізуються на вивченні органів зору птахів біологи жартують, що людина у порівнянні з птицею сприймає навколишній світ приблизно як дальтонік у порівнянні з людиною зі звичайним зором.

Таке унікальне явище, пояснили вчені з Прінстонського університету, які повідомили, що наші очі бачать навколишню дійсність у спектрі, описуваному трьома колірними конусами (синій, червоний і зелений), а органи зору колібрі розпізнають чотири колірних конусів. Один, додатковий конус для птахів дозволяє їм бачити в ультрафіолетовому (УФ) діапазоні і означає, що вони володіють тетрахроматичним зором.

Зір птахів дозволяє не тільки бачити в розширеному оптичному спектрі, але і реагувати на комбінацію кольорів, таких як УФ і зелений або УФ і червоний. В результаті досліджень встановлено, що птахи здатні розрізнити до п’яти колірних комбінацій. Для нашого сприйняття складно навіть уявити, якими можуть бути ці відтінки.

У Прінстонському університеті були проведені експерименти, метою яких стало виявлення докази, що колібрі здатні розпізнавати не спектральні колірні діапазони, недоступні для людського зору.

Примітно, що дослідження пташиного оперення, в якому брали участь понад 1000 видів птахів і понад 2400 рослин, показали, що наш зір не може сприйняти відбитий від поверхні світло більш ніж в третині випадків. Простіше кажучи, людина не бачить близько 30% навколишнього його флори та фауни.