Коломойський і Суркіси намагаються змусити Україну виплатити їм сотні мільйонів

Нардеп ОПЗЖ і президент “Динамо” Григорій Суркіс переконує помічника президента Сергія Шефіра, щоб той посприяв підписанню відмови України від державного імунітету посадових осіб, які були задіяні в націоналізації ПриватБанку.

Як повідомляє видання “Телеграф“, мова йде, в тому числі, про процедури bail-in (примусова конвертація в акції).

За інформацією ЗМІ, Сергій Шефір має переконати міністра закордонних справ Дмитра Кулебу та міністра юстиції Дениса Малюську прийняти рішення про відмову України від державного імунітету ексголови НБУ Валерії Гонтаревої і експрезидента Петра Порошенка.

Видання нагадує, що згідно з міжнародним правом, вищі посадові особи, в тому числі колишні президенти, не підсудні іноземним судам щодо своїх рішень, прийнятих під час перебування на державних посадах. Відмова від державного імунітету може дозволити адвокатам Суркіса подати проти Гонтаревої і Порошенка позов до Високого суду Лондона.

До слова, у Високому суді Лондона судиться державний ПриватБанк з Ігорем Коломойським, одним із колишніх співвласників банку.

Мета обидвох позовів може полягати у визнанні незаконною націоналізацію ПриватБанку, коли держава повинна була рятувати кошти десятків мільйонів вкладників цього банку.

Джерело