Комітет рекомендує Раді замінювати довічне ув’язнення на 15-20 років позбавлення волі у деяких випадках

У документі викладено ряд ключових положень, зокрема, щодо можливості перегляду положення про довічне позбавлення волі


З відкритих джерел

Комітет рекомендує Верховній Раді підтримати за основу законопроект № 4049 про запровадження механізму заміни довічного ув’язнення на позбавлення волі від 15 до 20 років після відбування покарання не менше 10 років. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

“Члени Комітету на засіданні 30 вересня 2020 р. розглянули проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини”, – йдеться в повідомленні.

У документі викладено ряд ключових положень, зокрема, щодо можливості перегляду положення про довічне позбавлення волі.

Проектом закону передбачено механізм, коли особа, яка засуджена до довічного позбавлення волі, відбула це покарання не менше ніж 10 років. Потім вона отримає право за відповідною процедурою, передбаченою законопроектом, на підставі висновків та аналізу особистості звернутися про заміну довічного позбавлення волі на строкове покарання з строком на 15 років мінімум.

Тобто засуджений до позбавлення волі у випадку прийняття цього законопроекту перебуватиме у місцях позбавлення волі не менше 25 років – 10 до моменту звернення і 15 років після моменту звернення. Відповідно ті із засуджених до довічного позбавлення волі, які вже виходили внаслідок помилування раніше ніж 25 років. Тобто цей законопроект не є настільки ліберальним, як виглядає на перший погляд, тому що з тих, хто був помилуваний президентами України до цього часу, лише двоє виходило після відбуття покарання у 25 років.

Крім того пропонується внести зміни у процедуру адміністративного арешту, зокрема, по окремим адміністративним правопорушенням. Така санкція як “адміністративний арешт” прибирається і пропонується скорочення строку розгляду апеляції на таку санкцію.

Джерело