Конфлікт у Нагірному Карабасі: Вірменія заявила, що турецький літак F-16 збив її винищувач

Анкара заперечує звинувачення з боку Вірменії, як і Азербайджан, у якого немає літаків даного типу

Винищувачі F-16
Reuters

Вірменія заявила, що один з її винищувачів був збитий турецьким літаком під час ескалації конфлікту навколо спірного Нагірно-Карабахського регіону. Про це повідомило МЗС Вірменії, передає BBC.

“Пілот літака СУ-25 радянського виробництва загинув внаслідок потряпляння турецького F – 16 в повітряний простір Вірменії”, – заявили представники вірменської дипломатії.Азербайджан неодноразово заявляв, що його ВПС не мають винищувачів F-16. Але літаки даного типу є у Туреччини, яка підтримує Азербайджан в конфлікті. Однак Анкара заперечує звинувачення з боку Вірменії.

Близько 100 осіб, включаючи цивільних, загинули протягом трьох днів через загострення конфлікту в спірному гірському регіоні.

Анклав міжнародно визнаний як частина Азербайджану, але перебуває під управлінням етнічних вірменів з часів війни 1988-94 років між двома колишніми радянськими республіками.

Вірменія і Азербайджан звинувачують одна одну в розпалюванні конфлікту.

У той час як Туреччина відкрито підтримує Азербайджан, Росія, яка має військову базу у Вірменії, але також перебуває в дружніх відносинах з Азербайджаном, закликала до негайного припинення вогню.

Джерело