Контроль через смартфон. МВС “вигадало” нововведення для українських водіїв

Для українських водіїв придумали чергове нововведення – в ряді міст вже стартував проєкт моніторингу безпеки водіння авто. Про це інформує Абзац із посиланням на bigmir.net.

Зараз збір даних про стиль водіння кожного водія через додаток “ШтрафиUA” ведеться тільки у власників iPhone. За правильне водіння без порушень передбачено бонуси при страхуванні авто.

Додаток збирає дані з усіх водіїв, які дали свою згоду на обробку даних, а спеціальний віджет на сайті міських адміністрацій в онлайн-режимі видає статистику за кількістю і по видах порушень ПДР і стилю водіння.

Читайте також: Штрафи в Україні за перевищення ваги вантажівки: в якому випадку покарання є незаконним

Мета Національної програми формування культури водіння (спільного проєкту МВС і ШтрафиUA) – зробити водіїв більш відповідальними і змусити неухильно слідувати правилам дорожнього руху.

До програми вже приєдналися адміністрації Одеської та Херсонської областей, а також місто Южне. Зараз йде впровадження такої системи в Києві.

Віджет на сайті Херсонської ОДА

Віджет формує статистику за кількістю і по видах порушень ПДР, середній швидкості автомобілів в місті, витраті палива, стилю водіння, а також розраховує рейтинг безпеки руху і публікує ці дані в режимі реального часу.

Нагадаємо, в Україні за допомогою камер автоматичної відеофіксації порушень ПДР готуються штрафувати водіїв, які об’їжджають затори по смузі громадського транспорту – в Києві розпочала роботу перша така камера.