Коронавірус може передаватися через статевий акт – дослідження

Читати новину: Російською

Коронавірусна інфекція COVID-19 присутня в спермі деяких пацієнтів, які одужують, а також тих, хто перебуває на гострій стадії хвороби. Про це свідчать дослідження китайських вчених, які були оприлюднені у відомому медичному журналі JAMA Network, повідомляє Абзац.

Виживання вірусу SARS-CoV-2 в спермі зберігає ймовірність зараження інших людей.

На новий можливий шлях передачі захворювання вказують дані, отримані в результаті тестування пацієнтів чоловічої статі у міській лікарні Шанцю (Китай). У спермі шести з 38 обстежених хворих, тобто у 16%, були виявлені сліди SARS-CoV-2, що спричиняє зараження коронавірусною інфекцією. Дослідження були проведені наприкінці січня – під час пандемії коронавірусу у Китаї.

Раніше лікарі припускали, що збудники COVID-19 можуть перебувати в спермі, як це було у випадку з лихоманкою Зіку або вірусами Ебола, однак ранні тести показали негативний результат у зразках сперми.

Наразі достеменно невідомо, чи здатні збудники коронавірусу, що знаходяться в спермі, атакувати організм іншої людини при статевому контакті. Свідоцтв передачі коронавірусної інфекції статевим шляхом поки ще немає, однак наявність і виживання SARS-CoV-2 в спермі зберігає таку ймовірність. Утримання або використання презервативів можуть розглядатися як профілактичні засоби для коронавірусних пацієнтів.

Вчені дійшли висновку: необхідно не тільки провести великі дослідження на цю тему, але і з’ясувати, як COVID-19 може впливати на репродуктивну систему пацієнтів в довгостроковій перспективі.

“Вплив SARS-CoV-2 на чоловіче здоров’я може докорінно змінити профілактику захворювання”, – цитує медичний журнал одного з фахівців.

Вчені також планують з’ясувати, чи може вірус розмножуватися в чоловічій репродуктивній системі, проте припускають, що він зберігається в ній навіть у тих пацієнтів, що одужують.

Нагадаємо, станом на 9:00 8 травня в Україні 14195 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 361 летальний, 2706 пацієнтів одужало.