Країни Балтії розширили санкції проти Білорусі

Литва і Естонія додали в санкційний список 28 осіб, Латвія – 26 посадових осіб Білорусі

Протести в Білорусі
Радыё Свабода

Країни Балтії розширили санкції щодо Мінська у зв’язку з фальсифікацією результатів виборів президента Білорусі. Про це повідомляють Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії на своїх сайтах.

Литва та Естонія додали до списку санкцій 28 осіб, яких звинувачують у причетності до насильства проти протестувальників у Білорусії та до загибелі Романа Бондаренка. Про це написав у своєму Twitter глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

Новини за темою: ЄС запровадить санкції проти Білорусі через смерть мітингувальника Бондаренка

Латвія включила в список персон нон грата 26 посадових осіб Білорусі, повідомляє МЗС республіки. Це міністр спорту Сергій Ковальчук, його заступник Михайло Портний та міністр інформації Ігор Луцький, а також співробітники структур внутрішніх справ та судових установ, профспілок та державних ЗМІ.

“Включені в список особи своїми діями організували і підтримали фальсифікацію президентських виборів, що відбулися 9 серпня 2020 року, і підтримали послідуване після них насильницьке придушення мирних протестів”, – зазначає МЗС Латвії.

Тепер до списку санкцій Риги входять 159 громадян Білорусі.

Новини за темою: Канада ввела санкції проти білоруських чиновників

В Міністерстві закордонних справ Естонії зазначили, що його санкційний список тепер складається з 156 білоруських чиновників. 

“Вчора на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС я закликав своїх колег ввести додаткові санкції щодо білоруських чиновників і додати компанії, що підтримують режим Лукашенка, до списку санкцій ЄС”, – підкреслив глава МЗС Урмас Рейнсалу.

Новини за темою: Олександр Лукашенко: Я проукраїнська людина. І ви після цього проти мене санкції ввели?

Нагадаємо, що антиурядові протести почалися в Білорусі після виборів президента, які відбулися 9 серпня. За даними ЦВК, перемогу здобув Олександр Лукашенко, проте опозиція заявила про масштабні фальсифікації під час голосування.

Перші санкції у зв’язку з протестами в Білорусі країни Балтії ввели 31 серпня, заборонивши в’їзд 30 громадянам Білорусі. У їх числі опинилися Олександр Лукашенко і його старший син Віктор, співробітники Адміністрації президента, ЦВК, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Генпрокуратури, Слідчого комітету, КДБ Білорусі та інших відомств. 

Джерело