Кулеба про Донбас: Я ніколи на бачив плану “Б”, зараз події розвиваються за першим сценарієм

За словами глави МЗС, коли йдеться про план “Б”, під цим мається на увазі неможливість нескінченно перебувати в нинішній модальності процесу, адже зараз ситуація в ТКГ деструктивна і нагадує ходіння по колу


МИД Украины

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що потенціал мінського процесу і нормандського формату переговорів щодо Донбасу ще не вичерпаний, з планом “Б”  він не знайомий, а події в регіоні розвиваються за “першим сценарієм”. Про це йшлося під час його інтерв’ю каналу “Україна 24“.

“Я ніколи не бачив конверта, на якому написано “план Б”. Є рішення Ради національної безпеки і оборони, в якому є п’ять сценаріїв розвитку подій на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Зараз події розвиваються за першим сценарієм”, – зазначив міністр.

За його словами, коли йдеться про план “Б”, під цим мається на увазі неможливість нескінченно перебувати в нинішній модальності процесу.

“Але потенціал мінського процесу і нормандського формату ще не вичерпаний. І та титанічна робота, яку робить наш представник в групі радників лідерів Андрій Єрмак, ведучи переговори, – там ще є за що поборотися і на що тиснути. І наша команда в ТКГ – там, в ТКГ, атмосфера так собі, ситуація деструктивна і нагадує ходіння по колу, але всі професійні люди, розуміють, що іншого виходу немає і треба, як писав класик, “довбати цю скелю”, — підсумував дипломат.

Нагадаємо, раніше голова делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, висловив думку, що суть плану “Б” щодо Донбасу може полягати в тому, що Україна може запропонувати західним партнерам відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Джерело