Кирило Сонцеворот: що можна і не можна робити 22 червня

В цей день було заведено проводити різні обряди для задобрювання сонця. Також селяни починали садити пізню розсаду, косити й сушити сіно 22 червня (9 червня за старим стилем) православні віруючі вшановують пам’ять Кирила Білозерського, преподобного Російської церкви, що жив в XIV-XV століттях.

Преподобний Кирило народився в Москві в благочестивих батьків. В юності він залишився сиротою і жив у свого родича, боярина Тимофія Васильовича Вельямінова, окольничого при дворі великого князя Димитрія Донського. Оскільки світське життя обтяжувала Кирила, він вирішив відправитися у Симонов монастир і прийняти постриг. У 1390 році він став настоятелем цієї обителі, однак, мріючи про самоту, святий молився Божій матері про те, щоб знайти таке місце.

Під час молитви Пречиста явилася і сказала: “Іди на Білоозеро”. Він вирушив туди з ченцем Ферапонтов, розчистили місце, викопали землянки та стали жити, коли та молилася.

Незабаром з Симонова монастиря до них прийшли ще ченці. У 1397 році преподобний Кирило побудував тут храм на честь Успіння Божої Матері. Став закладатися монастир.

Кирило ввів в ньому суворий статут, за яким ченці не мали нічого особистого, а в келії крім ікон і книг не могли нічого тримати. Сам він працював нарівні з усіма і придбав настільки високі духовні якості, що Господь сподобив його дари прозорливості й чудотворення.

Помер преподобний Кирило у 1427 році. У народі говорили, що Кирилов день сонце свою силу землі віддає, щоб їй легше було. В цей день було прийнято проводити різні обряди для задобрювання небесного світила.

З цього часу починали садити пізню розсаду, косити та сушити сіно. До Кирилова дня починає достигати суниця. З Кириловим днем пов’язано багато прикмет. Наприклад, якщо суниця дає добрий урожай, значить, майбутня зима буде морозною. Літають низько стрижі та ластівки обіцяють дощ, а крики воронів віщують опади.