Китайці увійшли в союз з японцями для розробки друкованих OLED-дисплеїв

Китайська компанія TCL Technology Group оголосила про стратегічне придбання частини акцій компанії JOLED, японського виробника OLED-екранів методом струменевого друку. Ціна питання ― 30 млрд ієн ($280 млн). За цю суму донька TCL, компанія China Star Optoelectronics Technology (CSOT), отримає 10,76 % акцій JOLED і технології друкованого виробництва OLED.

Передача китайському виробникові самих передових у світі технологій друкарського виробництва OLED дисплеїв носить завуальований характер. Формально компанії CSOT і JOLED уклали партнерську угоду про спільну розробку відповідних технологій. Але ми розуміємо, що у створеній близько чотирьох років тому China Star Optoelectronics з технологіями друкарського виробництва OLED швидше порожньо, ніж густо, тоді як JOLED ― це десятиліття концентрації профільних знань і досвіду Sony і Panasonic (JOLED створена в 2014 році на основі підрозділів цих компаній).

Водночас треба сказати, що самостійне плавання JOLED не склалося, хоча вона першою почала впускати друковані OLED і навіть модернізувала завод в Японії для масового виробництва OLED за друкованим технологій. Як і багато інших великих і не дуже великих японських компаній JOLED відчуває фінансові труднощі в останнє десятиліття. І обсяг цих труднощів такий, що японці готові змінити своїм менталітетом і піти на уклін навіть до китайців. Раніше на це зважилася Sharp, продавши контроль над компанією тайванської Foxconn, ледь не ступила на цю доріжку компанія Japan Display, але все ж пішла за нею JOLED.