Китайська навігаційна система Beidou вступила в завершальну фазу

Китай завершує формування системи глобального позиціювання Beidou, розгортання якої почалося двадцять років тому у 2000 році. Нинішній третій етап введення в дію космічних супутників мережі Beidou, призведе до повноцінного використання системи по всьому світу. Таким чином Beidou стає четвертої глобальної навігаційної системи після GPS (США), ГЛОНАСС (Росія) і GALILEO від Євросоюзу.Завершення формування мережі Beidou здійснено після виведення на орбіту останнього супутника, необхідного для повноцінної роботи системи. В результаті введення в роботу глобальної системи позиціювання Китай отримає незалежність від аналогічних систем Росії, Європи та насамперед США. Другим важливим результатом розгортання Beidou стане доказ технологічної могутності Китаю, і його здатність конкурувати з іншими країнами у високотехнологічній галузі.

Мережа Beidou зможе забезпечити відстеження місця розташування з точністю до 10 метрів, тоді як в американській системі GPS цей показник становить цілих 30 метрів і мережа потребує термінового технічного переозброєння. Глобальна мережа Beidou широко використовується в комерційних цілях, і на сьогодні вона вже впроваджена в 70% смартфонів Китаю. Також для комерційного використання Beidou вже зарезервовано понад 100 заявок від компаній з усього світу.

Зараз китайська влада оголосила, що національна мережа глобального позиціювання Beidou вже експлуатується службами перевезення «небезпечних вантажів», при відстеженні пересування автобусів і великовантажних автомобілів.