Китайський виробник пам’яті YMTC: успіх без міжнародної кооперації неможливий

Заснована у 2016 році китайська компанія Yangtze Memory (YMTC) планує до кінця поточного року освоїти випуск 128-шарової пам’яті типу 3D NAND, але її представники закликають не перегинати з захопленнями з приводу самодостатності цього амбітного гравця на світовому ринку пам’яті. Без міжнародної кооперації домогтися прогресу не зможе жоден виробник.На заході SEMICON China технічний директор YMTC Чен Вэйхуа (Cheng Weihua) нагадав, що в другій половині року компанія має намір вийти на роздрібний ринок з широким спектром твердотільних накопичувачів на базі пам’яті власного виробництва. Персональні комп’ютери, серверні системи, смартфони, планшети, телевізійні приставки і різного роду споживча електроніка — застосування накопичувачів на основі пам’яті YMTC буде практично повсюдним.

Повідомляється, що при виробництві твердотільних накопичувачів компанія буде співпрацювати з відомими розробниками контролерів: Silicon Motion, Phison Electronics і Marvell. Чен Вэйхуа заявив: «Я не думаю, що тенденція до міжнародної кооперації оборотна. Жодна компанія або країна світу не може виготовляти все самостійно, не спираючись на глобальну кооперацію». Свої інтереси в області захисту інтелектуальної власності YMTC завжди виводила на перший план. В результаті, вона накопичила понад 2000 патентів, а кількість ліцензованих у зарубіжних партнерів технологій визначається 1600 контрактами.


YMTC доводиться діяти обережно в сучасних геополітичних умовах, оскільки вона залежить від американських постачальників літографічного обладнання. Минулого тижня YMTC почала будівництво нових виробничих корпусів в Ухані. З часом компанія зможе випускати щомісяця до 300 тисяч кремнієвих пластин з мікросхемами пам’яті — зараз ця величина відповідає 23 % світових обсягів.Поки ж їй до кінця 2021 року належить довести обсяги виробництва до 80 тисяч кремнієвих пластин в місяць. Перебуваючи в епіцентрі спалаху коронавірусу у Китаї, компанія YMTC продовжувала безперервну роботу, оскільки цьому сприяли як низька концентрація персоналу на виробництві, так і висока ступінь автоматизації процесів.