Лавров каже, що РФ може припинити вести діалог з лідерами ЄС

Глава МЗС РФ вказав на необхідність ЄС і Німеччини виконати свої міжнародно-правові зобов’язання у справі отруєння Навального, зокрема, конвенції про допомогу у кримінальних справах і доповнюючих її протоколів

Глава МЗС РФ Сергій Лавров
З відкритих джерел

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про ймовірність припинення спілкування Москви з лідерами ЄС, поскаржившись на відсутність в європейському співтоваристві розуміння необхідності взаємоповажного діалогу. Про це Лавров заявив під час виступу на дискусійному майданчику “Валдай”, передає “Інтерфакс“.

“Ті люди, які відповідають за зовнішню політику на Заході і не розуміють необхідності взаємоповажної розмови, напевно, ми повинні на якийсь час просто перестати з ними спілкуватися, тим більше, що (глава Єврокомісії -ред.) Урсула фон дер Ляйєн заявляє, що з нинішньою російською владою геополітичного партнерства не виходить. Так тому і бути, якщо вони цього хочуть”, – зазначив глава російського МЗС.

У питанні з отруєнням опозиціонера Олексія Навального Лавров вказав на необхідність ЄС та Німеччини виконати свої міжнародно-правові зобов’язання у цій справі, зокрема, європейської конвенції про допомогу у кримінальних справах і протоколів, шо доповнюють її.

За словами міністра, він висловив високому представникові ЄС Жозепу Боррелю російське бачення ситуації, що склалася, і відзначив зарозуміле ставлення до неї з боку Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель в телефонній розмові з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим повідомив, що підхід ЄС щодо Росії залежить від виконання мінських домовленостей.

Крім того, Боррель повідомив Лаврову про політичну угоду, досягнуту на Раді ЄС у закордонних справах 12 жовтня, про початок підготовчої роботи для покарання осіб, причетних до спроби вбивства Навального з використанням забороненого хімічного агента нервово-паралітичної дії.

Джерело