Лідери G20 пообіцяли забезпечити справедливий розподіл вакцин і допомогти відновитися найбіднішим країнам

Лідери G20 стурбовані тим, що пандемія може ще більше посилити глобальні розбіжності між багатими і бідними країнами


Reuters

У суботу лідери 20 найбільш економічно розвинених країн пообіцяли забезпечити справедливий розподіл вакцин, ліків і тестів від COVID-19 по всьому світу і зробити все необхідне для підтримки бідних країн, які намагаються відновитися після пандемії коронавірусу. Про це йдеться в проекті комюніке лідерів “Великої двадцятки”, доступ до якого був наданий Reuters.

“Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити рівноправний доступ для всіх людей відповідно до зобов’язань членів щодо стимулювання інновацій. Ми визнаємо роль великої імунізації як глобального суспільного блага”, – заявили лідери G20.

Подвійна криза пандемії і нерівномірного, невизначеного відновлення світової економіки були головними темами обговорення в перший день дводенного саміту “Великої двадцятки”.

Ми повинні працювати над створенням умов для доступного і рівноправного доступу до цих інструментів для всіх народів”, – сказав король Саудівської Аравії Салман бін Абдель Азіз у своєму вступному слові.

Лідери G20 стурбовані тим, що пандемія може ще більше посилити глобальні розбіжності між багатими і бідними країнами.

Ми повинні за всіляку ціну уникнути сценарію двостороннього світу, в якому тільки багатші можуть захистити себе від вірусу і відновити нормальне життя”, – заявив на саміті президент Франції Еммануель Макрон.

Канцлер ФРН Ангела Меркель закликала до більш тісної міжнародної співпраці для забезпечення доступу до вакцин від коронавірусу, повідомляє Deutsche welle.

“Щоб стримати пандемію, вакцинація повинна бути можлива і доступна для кожної з країн. Виділених на це коштів не вистачає … Нам необхідне надійне фінансування, більш ефективна співпраця і незалежність (в ухваленні рішень. – Ред.)”, – вважає канцлер ФРН.

За її словами, мета міжнародних зусиль – зробити доступними до кінця 2021 року 2 млрд доз вакцини. Для цієї ініціативи вже зібрані майже 5 млрд доларів (4,2 млрд євро), внесок Німеччини – понад 500 мільйонів євро.

Зі свого боку, Європейський союз закликав лідерів G20 швидко вкласти більше грошей в глобальний проект з вакцин, тестів і терапевтичних засобів Access to COVID-19 Tools (ACT) Accelerator – і його центр COVAX. 

“На саміті G20 я закликала до кінця 2020 року інвестувати в ACT Accelerator 4,5 мільярда доларів для закупівлі і доставки тестів, лікування і вакцин COVID-19 всюди”, – повідомила в Twitter глава Європейської комісії Урсула фон дер Лейен.

В проекті комюніке також міститься заклик до приватних кредиторів приєднатися до мораторію на обслуговування боргу, який “група двадцяти” хоче продовжити до середини 2021 року, або на більш тривалий термін.

“Приватні кредитори не беруть участі в проекті, і ми наполегливо рекомендуємо їм брати участь на співставних умовах за запитом відповідних країн”, – йдеться в повідомленні.

Лідери двадцяти найбагатших країн світу також визнали особливі проблеми, з якими стикаються країни Африки і малі острівні держави, що розвиваються. Це вказує на ймовірність того, що навіть деяким країнам із середнім рівнем доходу може знадобитися списання боргів внаслідок пандемії.

Саміт G20 проходить 21-22 листопада під головуванням Саудівської Аравії.

“Група двадцяти” – неформальне об’єднання найбільших економічно розвинених і країн, що розвиваються, яка існує з 1999 року.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.