Лідери G20 затвердили план заморожування платежів за зовнішнім боргом для найбідніших країн до середини 2021 року

Директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва заявила, що іншим країнам також потрібна подібна допомога

Лідери країн G20
Reuters. скрін

Лідери двадцяти найбільш економічно розвинених держав (G20) в неділю схвалили план продовження заморожування офіційних платежів з обслуговування зовнішнього боргу для найбіднішіх країн світу до середини 2021 року. Про це повідомляє Reuters із посиланням на спільну заяву “Великої двадцятки”.

Лідери “Групи двадцяти” також наполегливо закликали приватних кредиторів взяти участь у зазначеній ініціативі на співставних умовах.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва закликала до якнайшвидшого та ефективного впровадження системи обробки боргу для забезпечення постійного полегшення боргового тягаря найбідніших країн, але наголосила, що іншим країнам також потрібна подібна допомога.

“У майбутньому ми також повинні допомогти тим країнам, що не охоплені рамковою програмою, вирішити проблему уразливості боргу, щоб їхні економіки могли стати більш стійкими”, – заявила Георгієва після звернення до лідерів G20.

Радник ООН і виконавчий директор некомерційної організації з фінансових реформ Jubilee USA Network Ерік ЛеКомпте також звернув увагу на той факт, що ініціатива G20 не враховує країни, які потребують термінової допомоги.

“Шість з 12 країн з найвищим рівнем смертності від COVID – це країни з середнім рівнем доходу, які залишаються за рамками боргового процесу G20”, – підкресливши ЛеКомпте.

Ініціатива G20 щодо полегшення боргового тягаря, запущена незабаром після початку пандемії навесні, допомогла 46 з 73 країн, що відповідають критеріям, відтермінувати виплати з обслуговування боргу в 2020 році на суму 5,7 млрд доларів США, вивільнивши кошти для боротьби з пандемією і зміцнення економіки.

Джерело