Лікування одного пацієнта з COVID-19 в Україні обходиться в 20 тис. грн, – Нацслужба здоров’я

Середні витрати на добу на забезпечення медикаментами та витратними матеріалами можуть становити 5 тис. гривень на одного пацієнта, який перебуває у відділенні інтенсивної терапії


З відкритих джерел

В Національній службі здоров’я України повідомили, що лікування одного пацієнта з COVID-19 обходиться державі у середньому в 20 тис. грн. Про це заявив в. о. голови Нацслужби здоров’я Андрій Віленський в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.  

“В наших закладах охорони здоров’я в середньому на одного пацієнта з COVID було виділено від 40 тис . грн у перший місяць, коли ми зрозуміли, що треба законтрактувати заклади. Зараз на одного пацієнта витрачається в середньому 20 тис. грн, не рахуючи коштів, які установи отримали від місцевої влади”, – розповів Віленський.

За його словами, маються на увазі ті кошти, які держава витрачає на лікування одного пацієнта в стаціонарі. Тарифом передбачено, що середні витрати на добу на забезпечення медикаментами та витратними матеріалами можуть становити 5 тис.гривень на одного пацієнта у відділенні інтенсивної терапії в умовах стаціонару. Що стосується добових витрат на лікування пацієнта, що знаходиться в палаті неінтесивного відділення, вони складають 900 грн.

Нагадаємо, за даними від 7 жовтня за кількістю виявлених за добу випадків інфікування коронавірусом Covid-19, Україна посіла 7-е місце в Європі і 13-е місце в світі.

Джерело