Лукашенко просить владу України вислати назад у Білорусь опозиціонерів Кравцова і Родненкова

Президент Білорусі стверджує, що двоє опозиціонерів порушили держкордон, при цьому “викинули” з автомобіля Марію Колеснікову, а самі “сховалися” в Україні


Олександр Лукашенко
З відкритих джерел

Президент Білорусі Олександр Лукашенко просить, щоб влада України повернула назад в його країну опозиціонерів Івана Кравцова і Антона Родненкова, які напередодні перетнули білорусько-український кордон. Про це повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на інтерв’ю Лукашенка російським ЗМІ.

“Цих двох ми просимо українських прикордонників, щоб вони повернули нам в країну – будемо розбиратися, що сталося”, – сказав Лукашенко.

Він звинуватив опозиціонерів у порушенні державного кордону, а також у тому, що вони “сховалися” у сусідній країні.

“Вони на посту відзначилися, прикордонники перевірили і митники. А сам-то кордон там ще 10 кілометрів, або 8. І вони ось через цей посилений пост, вони напролом проїхали і сховалися в Україні”, – зазначив Лукашенко.

При цьому він припустив, що Кравцов і Родненков під час перетину кордону “викинули” з машини свою соратницю, одну з лідерів опозиції Марію Колеснікову.

“Кордон посилено охороняється, тому ми виставили пост. Природно, їх зупинили. Вони на своєму автомобілі по газах. Її чи то викинули з машини – ну, на ходу. На ходу”, – заявив Лукашенко.

Як стало відомо, що білоруська опозиціонерка, член президії Координаційної ради Марія Колеснікова знаходиться в Держприкордонкомітеті Білорусі.

Вона не перетинала українського кордону, оскільки порвала паспорт при спробі насильницького видворення з Білорусі.

7 вересня ЗМІ, з посиланням на очевидців повідомили, що невідомі посадили Колеснікову в мікроавтобус з написом “Зв’язок” біля Національного художнього музею і відвезли її в невідомому напрямку. У МВС Білорусі тоді заявили, що у них немає інформації про її затримання.

Того ж дня зник і зв’язок з відповідальним секретарем Координаційної ради Іваном Кравцовим.

Вранці 8 вересня стало відомо, що члени Координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов поїхали в Україну. Марію Колеснікову затримали на кордоні.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що виїзд з Білорусі членів Координаційної ради Антона Родненкова та Івана Кравцова не був добровільним: це було насильницьке виселення з рідної країни.

Джерело