Ринки готуються до гарячої споживчої інфляції за тиждень вперед

Інвестори приділяють пильну увагу будь -яким показникам інфляції в ці дні, і найближчим тижнем індекс споживчих цін стане найбільшим.

Останній знімок економіки прийшов лише за тиждень до важливого вересневого засідання Федеральної резервної системи. Очікується, що на цій зустрічі ФРС обговорить більш детальну інформацію про свій план скорочення програми купівлі облігацій або кількісного пом’якшення.

Фахівці ринку стверджують, що більш високі показники інфляції можуть прискорити плани ФРС щодо уповільнення купівлі облігацій на $ 120 млрд на місяць. Відміна програми закупівлі активів була б першим значним кроком ФРС від легкої політики, яку вона запровадила для боротьби з пандемією.

Індекс споживчих цін очікується у вівторок, а дані про роздрібні продажі оприлюднюються у четвер. Очікується, що вони покажуть, що споживчі ціни підскочили на 5,3% у річному темпі у серпні, згідно з консенсусною оцінкою FactSet, тоді як споживач продовжував відступати від високих рівнів видатків, що були на початку року.

Гарячий ІСЦ

‘Якщо ІСЦ буде більш високим, ніж очікувалося, це може стати різницею між вересневим оголошенням про скорочення або очікуванням на листопад’, – сказав керівник інвестиційної групи Блеклі Пітер Буквар.

Економісти очікують, що індекс споживчих цін зростатиме за місяць на 0,4%. Звіт надходить після того, як індекс цін виробників у серпні, який був оприлюднений у п’ятницю, продемонстрував стрибок на 8,3% у річному обчисленні, частково через обмеження ланцюжка поставок.

Офіційне оголошення ФРС про скорочення своєї програми купівлі облігацій, яка також називається QE, широко очікується в листопаді або грудні. Багато з тих, хто очікував оголошення у вересні, відсунули свої терміни до кінця року після того, як у звіті про зайнятість у серпні було зафіксовано лише 235 000 робочих місць, приблизно на 500 000 менше, ніж очікувалося.

«Безумовно, тенденція полягала в тому, що інфляція перевищила очікування. Думаю, якщо це повториться, це підживить розповідь про те, що висока інфляція збережеться. Очевидно, що це проблема для ринку облігацій, якщо вона взагалі розглядається як прискорення термінів скорочення QE або прискорення термінів першого підвищення курсу ‘, – сказав Девід Донабедян, головний інвестиційний директор CIBC Private Wealth. Це буде негативним для акцій.

‘Якщо ринки мають інфляційний заколот і в результаті цього буде мінливість, вони могли б перенести його на вересень’, – сказав Донабедіан про скорочення темпів оголошення ФРС. ‘Але я думаю, що є така собі ймовірність’ четвертого ‘.

Стагфляція?

Така комбінація більш високої інфляції та повільніших витрат, особливо після звіту про зниження робочих місць у серпні, викликала розмову про загрозу стагфляції. Ці занепокоєння також зросли, оскільки економісти скасовують прогнози зростання на третій квартал до все ще високого рівня трохи вище 5%, з вище 6%.

«Я більше про« фляційну »сторону, ніж про« оленя ». Я думаю, що економіка буде працювати добре протягом наступного року ‘, – сказав Донабедян. Він сказав, що уповільнення споживчих витрат після того, як стимулювальні перевірки збільшили роздрібні продажі на початку року, не дивно і може бути лише ‘короткостроковим попередженням’.

«На початку року у нас було таке вибухове зростання роздрібних продажів як прямий результат стимулюючих платежів та надходження вакцин та сплеску споживчого оптимізму. Зараз це дійсно залагоджено ‘, – сказав він. ‘Була величезна кількість ліквідності та заощаджень, і вони витратили те, що вони витратили на цю додаткову суму заощаджень, і ви переживаєте тут деяке відновлення, тому ви бачите, як економісти відзначають свої оцінки за третій квартал’ . Основи споживачів досить хороші. ‘

Головний економіст американської компанії Barclays Майкл Гапен заявив, що очікує, що звіт ІСЦ покаже, що інфляція досягає піку, як і сказав ФРС. Але він каже, що тенденція до уповільнення – це не лише проблема споживчих витрат. Це також відображається у витратах бізнесу та житла.

«З того, де ринки праці, серпень був трохи яйцем. Але зростання зайнятості в середньому було солідним, протягом року було дуже сильним ‘, – сказав він. «Навіть незважаючи на те, що зайнятість розчарувала у серпні, години та заробіток все ще були досить хорошими. Там є дохід, який споживачі можуть витрачати. Ми розглядаємо це як короткочасну гикавку ”.

Гапен сказав, що економічне зростання у третьому кварталі може бути дещо повільнішим, ніж очікувалося. Однак він сказав, що частина втраченого зростання може проявитися у четвертому кварталі.

«Він має деякі особливості стагфляції, але справжня стагфляція – це зростання безробіття та зростання інфляції. У нас цього немає ‘, – сказав він. «Це вузькі місця, які певною мірою стримують темпи відновлення та призводять до зростання інфляції. Попит зараз не проблема. Поставка є. Рівень безробіття продовжує падати, а рівень зайнятості покращується. У ньому є подих, але я б не назвав це стагфляцією ”.

Донабедіан очікує, що зростання цін та дефіцит продовжаться і в наступному році, оскільки ланцюжки поставок постійно порушуються. Деякі компанії, включаючи PPG та General Electric, вже прокоментували, як вони бачать проблеми з постачаннями, що розповсюдяться на 2022 рік. Донабедіан очікує побачити більше попереджень до сезону прибутку у третьому кварталі.

Акції цього тижня були нижчими: S&P 500 втратив 1,7% до 4458. 10-річна дохідність казначейства, на яку пильно стежили, трималася вище 1,3% і в п’ятницю становила 1,33%.

Ряд стратегів очікують, що фондовий ринок відступить у типово нестабільний період вересня та жовтня. Деякі кажуть, що вересневе засідання ФРС може стати каталізатором, особливо якщо центральний банк звучить особливо яструбино.

‘Ми зросли більш ніж на 30% у 2019 році, на 18% у минулому році та на 21% у перші місяці цього року’, – сказав Донабедян. ‘Це нестійкі ставки або прибуток. … Наше винесення – це стане жорсткішим звідси. Оцінки дещо розширюються, і вся ця неймовірно підтримуюча рамка політики стане трохи менш доброзичливою ”.

Тепер подивіться Конгрес

Донабедян сказав, що буде важливо спостерігати за обговореннями в Конгресі, коли він почне викладати подробиці щодо витрат на інфраструктуру та про те, який тип збільшення податків буде запропоновано сплачувати за це.

‘Вони почнуть заповнювати пропуски про те, куди будуть витрачені гроші та які податки та ставки податків будуть записані у законодавстві’, – сказав він. «Це загальна ставка корпоративного податку, це податок на прибуток іноземців, ставки приросту капіталу та ставка податку на дивіденди. Це питання, пов’язані з великими інвесторами ‘.

Він сказав, що ринок ігнорує питання оподаткування. «Такі питання затихли влітку, але протягом наступних двох тижнів вони повернулися до кінця. Це приверне увагу ‘.

Податкові рішення можуть мати великі наслідки для корпоративних доходів, які стали головною причиною зростання фондового ринку. ‘Один дуже прямий шлях, який міг би піти не так, – це якщо ви отримаєте великий набір податків, який набуде чинності у 2022 році. Це пряме стриження волосся’, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *