Медпрацівники прийшли під МОЗ рятувати медицину (ФОТО, ВІДЕО)

У четвер, 17 червня, під стінами Міністерства охорони здоров’я зібралися медичні працівники на акцію “Врятуємо медицину разом”. Учасники акції виступили проти булінгу на робочих місцях, закриття лікарень, скорочення медперсоналу, а також вимагають гідної заробітної плати, пише Абзац із посиланням на UBR.ua.

Протестувальники стояли з плакатами “Мінімалка – це не про повагу”, “Ми – медики. Ми – не раби”, “Так – відкритої бухгалтерії. Ні – звільнень медиків”, “Під скорочення медиків – немає”.

Серед іншого учасники мітингу скаржилися, що ще у 2019 році влада обіцяла зростання зарплат у 2020 році, але цього так і не відбулося.

“Нам все обіцяють, а позитивних змін ми не бачимо … По всій Україні закриваються лікарні, скорочується медперсонал”, – зазначила одна з учасниць акції.

Захід було організовано перед Днем медика, який відзначається 20 червня.

Нагадаємо, це вже не перша подібна акція медиків. Так, 12 травня під будівлею Міністерства охорони здоров’я пройшов мітинг “Медсестри за здорові зміни”. Учасники вимагали уваги до нагальних проблем сфери охорони здоров’я. В першу чергу вони скаржилися на гранично низькі зарплати і дії керівництва лікарень.

Варто зазначити, що у квітні заборгованість із виплати заробітної плати в Україні зросла на 5,4%. За місяць найактивніше борги наростили саме установи охорони здоров’я, додавши до заборгованості 41,8%.