Медведчук: Влада забила цвях у кришку труни встановлення миру на Сході України


112.ua


Влада в особі партії війни в парламенті забила цвях в кришку труни встановлення миру на Донбасі. Про це заявив в інтерв’ю чотирьом українським телевізійним каналам голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України Віктор Медведчук.

Він нагадав, що, згідно з останніми соціологічними опитуваннями 70% респондентів виступають за прямі переговори між президентами України і Росії в питанні встановлення миру на Донбасі. 

“Пан Зеленський у своєму інтерв’ю одному зі ЗМІ Словаччини заявляє про те, що миру без Путіна не буде. Про мир на Донбасі треба домовлятися з Путіним. Так домовляйся! Що тобі заважає? Та сторона не хоче? Хоче. Хіба представники Росії не хочуть зустрічатися? Хоче. А чому сьогодні проблема існує в тій же Тристоронній контактній групі Мінських переговорах? Все просто. Влада в особі партії війни в парламенті забила цвях, цвях в кришку труни встановлення миру. Вона спеціально внесла пункт 4, який передбачає низку умов, за яких вибори на Донбасі за спеціальним законом, відповідно до Мінських угод, домовленостей у Парижі, матимуть місце лише після того, як – і перераховується низка пунктів, які прямо суперечать Мінським угодам. Представники Донецька, Луганська та Росії кажуть: “почекайте, ви перекреслили Мінські угоди”. І тому немає домовленості ні щодо обміну полоненими сьогодні, ні щодо встановлення подальших нових переходів на лінії зіткнення”, – зазначив Віктор Медведчук.

Політик підкреслив, що навіть заяви про встановлений режим тиші – “обман”.

“А чого варті ці заяви, які сьогодні звучать з приводу там 70, 75-ий день тиші? Так, є тиша. Адже тільки це обман, і цей обман встановлений навіть не нами, хоча ми постійно про це говоримо, і я багато разів наводив приклади, коли, починаючи з травня місяця, коли ведуться обстріли з двох сторін території лінії зіткнення, тобто кілька ділянок, які визначаються у відеорежимі, фіксуються, і там можна встановити, хто почав, хто був ініціатором стрільби. Вона весь час ведеться двостороння, як і двосторонні порушення. Так от, з травня місяця по липень, коли був встановлений так званий режим тиші, який діє зараз 70-75-80 днів, ініціатива української сторони була на першому місці в 90% випадків. У 90% випадків. І коли ми зараз говоримо з приводу того, що відбувається зараз в умовах цієї тиші, то представник BBC, сказав про те, що почекайте, ви говорите зараз, що провели обміни – так, провели, выговорите встановлений режим тиші – так, але ОБСЄ в особі спеціальної моніторингової місії, яка єдина має право офіційно встановлювати – а ось, до речі, ініціатора обстрілу встановили саме вони, тобто, це не точка зору тієї сторони, або точка зору нашої, української сторони, це встановили. 1400 порушень, починаючи з так званої дати встановлення тиші, тобто, з 22 або 23 липня цього року”, – підкреслив Віктор Медведчук.

Він також заявив, що на сьогоднішній день є всі підстави говорити про те, що влада не збирається встановлювати мир на Донбасі.

“Влада – я стверджую це, у мене є для цього всі підстави, всі аргументи, – влада не збирається встановлювати мир на Донбасі, тому що у неї немає, категорично немає для цього політичної волі”, – додав політик.

Джерело