Медведчук vs Кіпіані: Офіс Зеленського відреагував на рішення суду щодо книги про Василя Стуса

Читати новину: Російською

В Офісі президента України запевнили, що “взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса»”, інформує Абзац.

Також на Банковій взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію.

“Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність судової гілки влади”, – йдеться у заяві, оприлюдненій сьогодні на сайті ОПУ.

На Банковій зауважили, що книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти поета Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений.

“Вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою. Наголошуємо при цьому, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією”, – заявили в ОПУ.

“Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників. Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб”, – резюмували в Офісі глави держави.

Особиста позиція самого президента Володимира Зеленського стосовно рішення суду щодо книги про українського поета та дисидента, закатованого радянською владою, наразі невідома.

Як писав Абзац, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження книги історика та журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”. Відповідне рішення ухвалено за позовом нардепа від проросійської партії ОПЗЖ, кума президента Росії Віктора Медведчука. Суд зобовʼязав видалити з книги згадки про Медведчука, який був адвокатом відомого поета і дисидента Василя Стуса. Одіозний нардеп вимагав заборонити згадки про себе у книзі через нібито приниження його честі та гідності, а також порушення його ділової репутації.

Вахтанг Кіпіані та видавництво “Віват” повністю заперечують такі звинувачення. Більш того, автор заявив, що не буде вилучати фрагменти зі згадками про Медведчука. Цікаво, що після рішення суду усі наявні у продажі примірники книги “Справа Василя Стуса” були розкуплені протягом декількох годин.