Механічна рука збере врожай і проломить стіну (відео)

Використання механічних помічників у вигляді роботизованих рук екзоскелетів в найближчому майбутньому зможуть позбавити людину від рутини і знизити навантаження при виконанні багатьох робіт. Інженери з Університету Шербрук в Канаді створили гідравлічну руку, що кріпиться на талії і здатну вирішити багато завдань. «Третя рука» ще не зможе виконати дуже точні філігранні дії, але вже здатна зруйнувати стіну з використанням кувалди або зібрати урожай з дерева ніжних фруктів.

Механічна рука кріпиться на попереку користувача і знаходиться якомога ближче до центру ваги людини, що забезпечує стійкість конструкції. Механізм має три ступені свободи, використовує гідравлічний привід, магнитореологичне зчеплення і гідростатичну трансмісію. Цей комплекс допомагає створити імітацію руки, здатної впоратися з численними побутовими та виробничими завданнями.

Застосування гідравліки забезпечує порівняно високу потужність, але сама система управління і живлення гідравліки підключається окремо до пристрою через дроти, що обмежує рухливість користувача. Однак при цьому зберігається невелика маса носимого обладнання, яка трохи перевищує 4 кг.

Маніпулятор зможе підіймати до 5 кг і має обмежену максимальну швидкість, що становить 3,4 метра в секунду, з робочим простором, яке не дозволяє випадково вдарити власника по обличчю. Управління третьою рукою здійснюється дистанційно за допомогою мініатюрного ручного маніпулятора.

Основним завданням винахідників в найближчому майбутньому стане передача керування механічною рукою самому користувачеві, без залучення його власних кінцівок. Для цього можуть бути використані нейродатчики, вловлюючі уявні команди, або використана потужність штучного інтелекту, що дозволяє «оцінити» і передбачити дії людини в стандартних ситуаціях.