Меркель підтримала заяву Путіна, Трампа та Макрона щодо конфлікту в Нагірному Карабасі

Меркель закликала сторони припинити бойові дії


Reuters

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала заяву президентів Володимира Путіна, Дональда Трампа та Еммануеля Макрона щодо конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це повідомляє прес-служба Кабміну ФРН

Меркель висловила стурбованість у зв’язку з військовими діями та зростанням кількості жертв. До того ж вона наголосила на тому, що сторони конфлікту повинні негайно припинити бойові дії та відновити переговори. 

“Вона підтримала в усіх відношеннях заяву співголів Мінської групи ОБСЄ (Росія, США і Франція) від 1 жовтня”, — йдеться у повідомленні.

Вона виступила за узгодження сторонами гуманітарної паузи для виносу тіл загиблих солдатів із зони бойових дій.

Нагадаємо, що 27 вересня азербайджанська сторона обстріляла населені пункти, а також військові частини в Карабаху. Потім мотострілецькі й танкові підрозділи армії Азербайджану перейшли в наступ на північному, південному та південно-східному напрямках. Уряд Вірменії оголосив воєнний стан у країні.

Того самого дня Республіка Вірменія звернулася до Європейського суду з прав людини із проханням про застосування забезпечувального заходу згідно з правилом 39 Регламенту суду з метою припинення військових атак на цивільні поселення по всій лінії зіткнення Збройних сил Вірменії та Арцаха.

30 вересня повідомлялося, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у відповідь на запит Вірменії схвалив заходи, якими зобов’язав Азербайджан і Вірменію утриматися від військових дій у Нагірному Карабаху.

Джерело