Верховний суд Мексики вважає кримінальну відповідальність за аборти неконституційною

‘Це історичний крок’, – каже суддя Верховного суду про рішення, визнане головною перемогою у правах жінок.

Верховний суд Мексики визнав неконституційним покарання за аборти, що є головною перемогою для здоров’я та репродуктивних прав жінок на тлі ‘зеленої хвилі’ декриміналізації абортів у Латинській Америці.

Рішення мексиканського суду у вівторок випливає з кроків щодо декриміналізації абортів на державному рівні, хоча у більшості країни все ще діють жорсткі закони щодо жінок, які припиняють вагітність на ранніх термінах.

‘Це історичний крок для захисту прав жінок’, – заявила суддя Верховного суду Луїс Марія Агілар.

Суд одноголосно скасував декілька положень закону Коауїли – штату на кордоні з американським штатом Техас – який зробив аборт злочинним діянням, і його рішення негайно торкнеться лише північного прикордонного штату.

Але він встановив «обов’язкові критерії для всіх суддів країни», змусивши їх діяти однаково у подібних справах, заявив голова Верховного суду Артуро Залдівар.

Рішення було прийнято на тлі хвилі перемог щодо прав на аборти в Латинській Америці, в тому числі в Аргентині, де Сенат наприкінці минулого року проголосував за легалізацію виборчих абортів до 14 -го тижня вагітності.

Еквадор у квітні легалізував аборти у випадках зґвалтування, тоді як захисники прав жінок в інших країнах регіону – де католицька церква продовжує чинити сильний вплив – також наполягають на послабленні обмежувального законодавства про аборти.

Але нещодавно кілька штатів США вжили заходів щодо обмеження доступу жінок до абортів, зокрема Техас, який минулого тижня прийняв найсуворіший закон про заборону абортів у країні після того, як Верховний суд США відмовився втручатися.

Громадські та імміграційні групи засудили закон Техасу, який забороняє аборти після шести тижнів вагітності.

Вони кажуть, що ця заборона найбільше постраждає від темношкірих жінок та інших меншин, а також жінок із малозабезпечених громад-і принаймні одна група, Центр освіти та правових послуг для біженців та іммігрантів (RAICES), заявила, що це буде не дотримуватись законодавства.

‘RAICES роками допомагав і надавав фінансову підтримку іммігрантам, які прагнуть зробити аборт у Техасі, і продовжуватиме це робити – незважаючи ні на що’, – заявив генеральний директор і президент RAICES Джонатан Райан у заяві минулого тижня.

Тим часом постанова Мексики у вівторок відкриває двері до можливості звільнення жінок, ув’язнених за аборти.

Це також може призвести до того, що жінки США в таких штатах, як Техас, вирішать поїхати на південь від кордону, щоб перервати свою вагітність.

У липні мексиканський штат Веракрус став лише четвертим із 32 регіонів країни, де декриміналізували аборти. Інші 28 штатів карають аборти за деякими винятками.

Мексиканська група з репродуктивних прав GIRE привітала рішення суду у вівторок як ‘історичний крок’.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *