Micron Technology почала поставляти зразки пам’яті типу HBM

У календарі Micron фіскальний квартал завершився 28 травня, компанія розповіла на звітному заході, які технологічні віхи подолала в розпал пандемії. Зразки пам’яті класу HBM почали надходити до клієнтів, виробництво оперативної пам’яті перейшло на техпроцес 1z нм, стартувало постачання 128-шарової NAND.

Довгий час Micron Technology з боку спостерігала за випуском пам’яті типу HBM корейськими конкурентами, але тепер і вона перейшла від розробки пам’яті даного класу до постачання зразків клієнтам. Підкреслюється, що HBM у виконанні Micron здатна скласти конкуренцію передовим продуктам, присутніх на ринку, тому чисто технічно напевно доречно говорити про мікросхеми типу HBM2 або навіть HBM2e. Імена клієнтів, які отримують зразки цієї пам’яті, Micron не називає, але підкреслює, що з її допомогою будуть створюватися рішення для систем штучного інтелекту.

У сфері виробництва оперативної пам’яті Micron вдалося технологічно просунутися до літографії ступені 1z нм. Фактично, це відповідає приблизно 13-нм техпроцесу виготовлення, і він є найбільш просунутим в сегменті DRAM. Поки клієнти отримують тільки зразки відповідних мікросхем, але Micron говорить про переведення на техпроцеси 1z і 1y нм до половини всього об’єму продукції DRAM. В наступному фіскальному році, який настане у Micron цієї календарної осені, компанія розраховує почати випуск пам’яті по техпроцесу 1α нм. Вже почалися поставки мікросхем DDR5, що виготовляються за технологією 1z нм.

У минулому кварталі було налагоджено масове виробництво 128-шарової пам’яті NAND, про яку компанія розповідала ще у вересні минулого року. Клієнти вже отримують відповідні мікросхеми. Відзначається хороший прогрес у сфері освоєння випуску пам’яті NAND другого покоління, яка в майбутньому займе помітну частину асортименту продукції Micron. Подібна пам’ять першого покоління до кінця поточного календарного року теж істотно збільшить свою частку у виробничій програмі компанії.

Пам’ять 3D NAND з чотирма бітами на клітинку (QLC) тепер займає більше 10 % всього обсягу продукції твердотільної пам’яті Micron. Це сприяє зниженню виробничих витрат, але в компанії віддає собі звіт в тому, що пам’ять типу TLC ще довго буде домінувати на ринку. Накопичувачі на базі пам’яті типу QLC вже поставляються на споживчий ринок. В серверному сегменті вони витісняють планомірно жорсткі диски зі швидкістю обертання шпинделя 10 000 об/хв.

Накопичувачі Micron з інтерфейсом NVMe розширюють свій асортимент, вони вже пропонуються в споживчому секторі. У травні були представлені твердотільні накопичувачі споживчого класу на базі пам’яті TLC і QLC відповідно. Обидва типи накопичувачів використовують 96-шарову пам’ять 3D NAND.